Świetne mercato Romy. Kolejny zastrzyk gotówki

Amadou Diawara
Amadou Diawara Pressfocus

Roma dokonała tego lata świetnych transferów. Klub pozbył się też wielu niepotrzebnych zawodników. Kolejni zbędni gracze odejdą wkrótce.

  • Prawie 50 milionów euro na sprzedaży zawodników tego lata zarobiła już Roma
  • Kolejne pieniądze do klubowej kasy trafią jeszcze w tym oknie transferowym
  • Rzymianie rozstaną się z trzema niepotrzebnymi zawodnikami

Zastrzyk gotówki w Rzymie

Roma zatrudniając rok temu Jose Mourinho dała światu sygnał, że zamierza znów liczyć się na arenie międzynarodowej oraz w Serie A. Rzymianie już w pierwszym sezonie z Portugalczykiem na ławce trenerskiej, wygrali Ligę Konferencji. Teraz chcą być jeszcze silniejsi, więc do klubu trafili Paulo Dybala, czy Andrea Belotti. Ważne było też rozstanie z niechcianymi zawodnikami.

W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, Roma umiejętnie pozbywała się graczy, którzy byli jej zbędni. Rzymianie na transferach wychodzących zarobili tego lata ponad 47 milionów euro. Suma ta jeszcze przed końcem letniego okna transferowego, jeszcze się zwiększy.

Fabrizio Romano informuje, że z Romy odejdzie Justin Kluivert. We włoskim klubie zagrał on 68 meczów, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył dziesięć asyst. Holender zostanie wypożyczony przez Fulham. Londyńczycy zgodnie z umową mają obowiązek wykupić go za 9,5 miliona euro. Kierunek na Belgię obierze zaś Amadou Diawara. 25-letni defensywny pomocnik mający w Romie dwa występy mniej od Kluiverta, wzmocni Anderlecht za trzy miliony euro. Połowę mniej kosztował będzie Riccardo Calafiori. 20-letni włoski lewy obrońca, który w Romie zagrał 18 meczów, przeniesie się do FC Basel.

Czytaj także: Piłkarz Romy pożegnał się przed transferem

Komentarze