Świetna postawa Lazio w spotkaniach domowych

Ciro Immobile
Ciro Immobile PressFocus

Lazio Rzym w ramach Serie A wygrało u siebie z Sampdorią Genua 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech oczek zdobył Luis Alberto. Dla gospodarzy to siódma kolejna wygrana na Stadio Olimpico – wliczając w to rozgrywki ligowe oraz pucharowe. Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) wszedł na plac gry w drugiej połowie.

Faworytami sobotniego spotkania na Stadio Olimpico byli gospodarze. Piłkarze Lazio Rzym po kilku kolejnych wygranych ostatnio przegrali na wyjeździe z Interem Mediolan i chcieli się zrehabilitować. Zadanie nie było jednak łatwe, ponieważ w ostatnim czasie Sampdoria Genua spisywała się naprawdę nieźle.

Po pierwszej połowie gracze ekipy ze stolicy Włoch prowadzili jednym trafieniem. W 24. minucie Sergej Milinković-Savić przytomnie wycofał do Luisa Alberto, a ten pięknym uderzeniem zdobył bramkę na 1:0. Kilka minut potem podwyższyć mógł Ciro Immobile. Napastnik Lazio Rzym uderzył z lewej strony pola karnego, ale dobrze w bramce rywali spisał się Emil Audero.

Dziewięć minut po zmianie stron mogło być 1:1 w Rzymie. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Fabio Quagliarella. W 63. minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Do wyrównania mógł doprowadzić Jakub Jankto, lecz uderzył obok słupka bramki Lazio Rzym.

Jak się ostatecznie okazało, trafienie Luisa Alberto dało gospodarzom komplet punktów. W tym momencie piłkarze z Rzymu są na czwartym miejscu. Natomiast goście z Genui zajmują dziesiątą lokatę.