Świetna forma Zielińskiego, Skorupski bez szans

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

W ostatnim niedzielnym meczu 26. kolejki Serie A Napoli odniosło 15 zwycięstwo w obecnym sezonie. Wyższość drużyny Gennaro Gattuso musiała uznać Bologna FC. Gospodarze wygrali 3:1, a po raz kolejny duży wkład w zwycięstwo miał Piotr Zieliński.

Asysty Zielińskiego

Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Na skraju pola karnego Piotr Zieliński świetnie odegrał piłkę piętą do Lorenzo Insigne, który mocnym strzałem z siedemnastu metrów nie dał szans Łukaszowi Skorupskiemu. Bologna mimo szybko straconej bramki wcale nie zamierzała się poddawać. W 20. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Andreas Skov Olsen, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

W kolejnych minutach oglądaliśmy cios za cios. Najpierw po raz drugi na listę strzelców uderzeniem sprzed pola karnego próbował się wpisać Insigne, ale tym razem świetnie interweniował bramkarz reprezentacji Polski. W odpowiedzi groźnie na bramkę Napoli głową uderzał Rodrigo Palacio, ale na posterunku był David Ospina. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Drugiego gola w tym meczu doczekaliśmy się w 65. minucie. Ponownie kluczową rolę odegrał Zieliński, który zagrał w tempo do Victora Osimhena, a ten kilkudziesięciometrowy rajd wykończył pewnym uderzeniem. Osiem minut później gospodarze popełnili fatalny błąd w defensywie, z którego skorzystali goście z Bolonii. Kontaktowego gola zdobył w tej sytuacji Roberto Soriano.

Ostatnie słowo należało jednak do Napoli. W 77. minucie po złej interwencji jednego z obrońców piłkę przejął Insigne i po raz drugi w tym meczu pokonał Skorupskiego precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

Komentarze

Comments 2 comments

Tydzień Przyjaznych Defensyw, przyda się zaznać dobroci przed Milan/Juve/Roma; od tygodnia oglądam festiwal goli po błędach (Sassuolo-Napoli, Lazio-Juventus, Atletico-Real, Napoli-Bologna).
Osimhen wypuszczany przez kolegów sam na sam z golkiperem trafił w jednej z tych okazji, takich meczów jak najwięcej- może się otrzaska. Kontrast między techniką Insigne a Osimhenem porażający.

Napoli momentami oczywiście niefrasobliwe w obronie i przy wyprowadzaniu piłki (drużyny na wyższym poziomie od Bologny bezlitośnie to wykorzystają). Przy tylu błędach indywidualnych aż dziwi, że i tak mają mało goli straconych.
Bardzo dobry mecz Insigne, dobry Zielińskiego (oby utrzymał w dłuższej perspektywie wysoką formę), dobra zmiana Osimhena. Słabo wyglądał Dries. Niestety Ghoulam z poważną kontuzją, gdy już wydawało się, że jest z formą wśród “żywych”.
Napoli nierówne, bez ciągłości, z brakiem serii zwycięstw, grające w kratkę.
Mecz fajny do oglądania, ponieważ Bologna zaprezentowała się całkiem ciekawie i przyzwoicie.