Juventus zagrożony dwuletnią dyskwalifikacją!

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. PressFocus

Superliga jak szybko powstała, tak szybko upadła. Europejska Unia Piłkarska nie zamierza jednak zapominać o klubach, które się zbuntowały i chciały stworzyć konkurencyjne rozgrywki. Surowe sankcje grożą przede wszystkim Juventusowi.

Juventus wypadnie na dwa lata z elity?

Superliga powstała w kwietniu po dojściu do porozumienia 12 klubów. Ostatecznie jednak team powstania rozgrywek błyskawicznie upadł, a ESPN podaje, że grupa separatystów może ponieść wkrótce konsekwencje swojego kwietniowego działania.

Inter Mediolan był pierwszym z włoskich klubów, które podjęły decyzję o wycofaniu z rozgrywek. Za Czarno-niebieskimi podążył Milan. Tymczasem Juventusu jako współtwórca nowego projektu wypisał się siłą rzeczy jako ostatni, nie widząc perspektywy na powstanie Superligi, skoro inne kluby podjęły decyzję o wycofaniu się z planu stworzenie komercyjnej konkurencji dla Ligi Mistrzów.

Sky Sport Italia przekonuje natomiast, że również Włoska Federacja Piłkarska planuje ukarać kluby z Włoch za swój ruch. W najbliższych dniach decyzję w tej sprawie ma przedstawić prezydent Gabriele Gavina.

Spekuluje się, że te kluby, które na dobre nie podejmą decyzji o odpuszczenia utworzenia nowych rozgrywek, mogą zostać wykluczone z europejskich pucharów. Sky Sport Italia sugeruje, że w najgorszym położeniu jest Juventus. Turyńczycy dla przykładu mieliby zostać dotknięci karą. UEFA, karząc Starą Damę, chciałaby pokazać swoją siłę i jednocześnie pokazać, co może w przyszłości czekać kolejnych buntowników.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 9. maja 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 7 comments

Proponuję, jeszcze degradację do Serie C, co by dwa razy do roku mogli sobie zagrać z Juventus U23… a nie czekaj, wtedy JU23 musiałoby grać w Serie D.
Co za dzbany. Najpierw wykluczają z Pucharu Włoch drużyny z Serie C i niższych lig, a później takie coś…

Ciekawa sytuacja. Zaraz po ogłoszeniu SL uefa obsrała się na poważnie i rozpoczęła prymitywną nagonkę na uczestników tego pomysłu (min MUtd, Juve czy Real). Pogroziła wycofaniem z 1/2 lm i le. Zakazem gry w reprze… A truskawką na torcie było stawianie za wzór kluby takie jak:Man City (kt nie powinien grać w tym sezonie za złamanie fair play finansowego w minionych latach) czy pSg… Z boku Bayern moralizował jak to smakują im profity ze współpracy z arabami, zaznaczając, że prawa człowieka są tam coraz bardziej dostrzegalne:) Na koniec uefa deklaruje się na straży równych szans w piłce nożnej i dla tego będzie liga składająca się z 36 zespołów… I mglisty sposób budowania terminarza “szwajcarskiego”.

Chociaż chwila na koniec to teraz straszy 4 kluby wyeliminowaniem…. REAL, Juve, Barca i Milan… To jest chyba wystarczający dowód na to, że uefa to mafia i prędzej się zesra a potem to zje niż popuści kasę….

Równość? Lm dla malutkich? Nie. PIENIĄDZ HA!

Dokładnie tak !
Najpierw ci z Uefa byli śmieszni, później żałośni, ale teraz to ciągłe straszenie to już dno całkowite. Jak można tak nisko spaść ? Chyba że robią to tak z pasji do piłki … to wtedy rozumiem 😀

Powiem ci co może się zdarzyć, cytując zapis regulaminu z Super ligi:

Kluby które opuściły Superligę podpisały zobowiązanie, na mocy którego pozostali założyciele mogą domagać się od nich wielkich odszkodowań.

Pitolenie, niby jakie przepisy miałyby pozwolić na nałożenie kary za chęć udziału w dobrowolnych, niezakazanych przecież rozgrywkach, do których nawet nie doszło? Albo nawet za rezygnację z LM, która nie jest obowiązkowa? Jest jakiś przepis mówiący, że jak ktoś wyjdzie po angielsku i okaże skruchę na Twitterze to nie ma kary, a bez skruchy na Twitterze jest kara? Nawet na zakaz konkurencji nie mogą się powołać bo dopiero teraz nad nim pracują, każdy sąd uwaliłby takie kary i przywalił je w drugą stronę.
Piłka jest dla ludzi, więc teraz chcieliby ukarać piłkarzy i miliony kibiców Juve, Milanu, Realu i Barcelony – ktoś tego Ceferina wywiezie w końcu na taczce i rozrzuci widłami po słoweńskim polu.