Suning Group prowadzi rozmowy ws. sprzedaży Interu?

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Inter Mediolan ma za sobą zwycięstwo w derbach z AC Milanem (3:0) w Serie A. Tymczasem w ostatniej wypowiedzi dla mediów dyrektor finansowy Nerazzurrich Tim Williams potwierdził, że władze Suning Group prowadzą rozmowy w sprawie pozyskania pomocy finansowej.

Inter Mediolan jest aktualnie liderem lig włoskiej, ale klubowe finanse są dalekie od wymarzonych. Cały czas w klubie pracuje natomiast Tim Williams, który w styczniu złożył rezygnację z piastowanej funkcji.

– Podobnie jak wiele innych klubów, zarówno we Włoszech, jak i w całej Europie. Osiągnęliśmy porozumienia z niektórymi podmiotami w celu odroczenia płatności, starając się dbać o swojej aktualne finanse. Chciałbym jednak podkreślić, że wszystko, co miało miejsce, odbyło się ze zgodą każdej ze stron – powiedział działacz mediolańskiej ekipy.

Dyrektor finansowy klubu potwierdził, że Suning prowadzi rozmowy, aby uzyskać pomoc finansową lub sprzedać większościowy pakiet udziałów w klubie.

– Chociaż firma Suning potwierdziła swoje zobowiązanie do finansowego wspierania klubu, z dodatkowym wsparciem zewnętrznym lub bez, rozsądna jest również analiza pozyskania nowego inwestora stwierdził Williams.

– Mając to na uwadze, firma Suning wyznaczyła kluczowych konsultantów w Azji do współpracy w celu znalezienia odpowiednich partnerów. Niezależnie od tego, czy miałby to być zastrzyk kapitałowy, czy coś innego. Trwają rozmowy z konkretnymi podmiotami w tym zakresie – uzupełnił przedstawiciel Interu.

– Na tym etapie nie możemy powiedzieć, kiedy kibice powrócą na stadiony. Mamy jednak nadzieję, że koniec tego trudnego okresu nie jest zbyt odległy. Zamknięcia stadionów wywarły duży wpływ na utratę przychodów ze sprzedaży biletów, co może bardziej dotykać większe kluby niż te małe – przekonywał Williams.

W najbliższą niedzielę mediolańska ekipa zmierzy się na swoim stadionie z Genoą w lidze. Start spotkania zaplanowany jest na 15:00.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze