Strzelecka niemoc Ronaldo z rzutów wolnych

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo stać na oddanie spektakularnego strzału z rzutu wolnego, ale Portugalczyk nie ma szczęścia pod tym względem, odkąd trafił do Juventusu

Czytaj dalej…

Dla Realu Ronaldo strzelił 450 goli w 438 meczach i teraz kontynuuje swoją kanonadę we Włoszech. Obecnie ma 30 goli po 48 rozegranych spotkaniach, jednak warto zaznaczyć, że do tej pory nie zdołał pokonać żadnego bramkarza z rzutu wolnego.

Dość powiedzieć, że Ronaldo w tym momencie jest drugim najgorszym wykonawcą rzutów wolnych w historii Serie A. Zanotował 18 prób bez strzelonego gola w ten sposób. Gorszy pod tym względem jest tylko Camillo Ciano, który w ostatnim sezonie grał we Frosinone. Ten zawodnik nie znalazł drogi do bramki przy 21 próbach.

Jeśli uwzględnimy również mecze Ligi Mistrzów, okaże się, że 34-letni Portugalczyk podjął już 24 nieskuteczne próby strzelenia gola z rzutów wolnych. Ronaldo 15 razy trafiał w mur, siedem razy bramkarze interweniowali po jego strzałach. Dwukrotnie oddał niecelne strzały.

Ronaldo powinien podpatrywać swojego kolegę z drużyny Miralema Pjanica, który zamienił na gola jedną z sześciu prób.

Portugalska gwiazda strzeliła w tym roku kalendarzowym zaledwie 15 goli w 24 meczach. To mogło sprawić, że Ronaldo nie został najlepszym piłkarzem w plebiscycie FIFA.

(Bartłomiej Najtkowski)

Komentarze