Strootman wraca do Włoch. “Chcę pomóc Genoi swoim doświadczeniem”

Kevin Strootman
Kevin Strootman fot. PressFocus

Kevin Strootman skorzystał z okazji, aby dołączyć do Genoi CFC. Holender jednocześnie po kilku latach przerwy wraca do Serie A. W przeszłości zawodnik bronił barw AS Romy.

Kevin Strootman ma zostać wypożyczony do teamu z portowego miasta. 45-krotny reprezentant do Włoch przybył wczoraj po południu. Z kolei dzisiaj ma przejść badania medyczne.

– Bardzo się cieszę z powrotu do Włoch. Spędziłem pięć fajnych lat tutaj. Następnie trafiłem do Francji, ale gdy pojawiła się okazja powrotu, to chętnie z niej skorzystałem – mówił Strootman w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Znalazłem się w sytuacji, która nie była dla mnie dobra. Nie miałem zbyt wielu okazji do gry w tym sezonie. Po rozmowie z rodziną podjęliśmy decyzję o powrocie do Włoch – dodał zawodnik.

W mediach spekulowano ostatnio, że także Cagliari Calcio było zainteresowane pozyskaniem Strootmana. W każdym razie pierwsza zgłosiła się po piłkarza Genoa, co miało decydujący wpływ.

– Genoa była zainteresowana mną od samego początku. Zrobiła wszystko, aby mnie sprowadzić, więc wybrałem ten zespół. Chcę pomóc drużynie. Mam nadzieję, że moje doświadczenie będzie przydatne – powiedział 30-latek.

Widziałem ostatni występ Genoi. Jest kilku ciekawych zawodników w tym zespole, więc z optymizmem spoglądam w przyszłość. Szkoda tylko, że kibice nie mogą jeszcze przychodzić na stadiony. Wierzę jednak, że wkrótce ulegnie to zmianie – zakończył Strootman.

Godne uwagi jest to, że holenderski pomocni ma na swoim koncie 102 mecze w Serie A, w których zdobył 10 bramek, notując w nich również 16 asyst. Strootman bronił barw Giallorossich w latach 2013-2018.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze