Stefano Pioli pod wrażeniem Man Utd

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w czwartkowy wieczór zmierzy się na wyjeździe z Manchesterem United. Przed tym starciem kilka zdań wyraził szkoleniowiec Rossonerich, który przede wszystkim nie ukrywał, że był pod wrażeniem zwycięstwa Czerwonych Diabłów w derbach.

Szlagier w Lidze Europy

AC Milan przystąpi do czwartkowej batalii po pokonaniu Hellas Werony 2:0. Z kolei ekipa z Old Trafford ma za sobą triumf nad drużyną Josepa Guardioli 2:0. W związku z tym obie drużyny przystąpią do swojej potyczki w dobrych nastrojach. Dlatego o emocjonujące widowisko można być spokojnym. Trener mediolańczyków dał do zrozumienia, że do końcowego triumfu niezbędna będzie równowaga między ofensywaą a defensywą.

– Trzeba być zespołem solidnym w dwóch fazach. Możemy poprawić się w elementach gry w obronie i ataku – mówił szkoleniowiec mediolańczyków przed czwartkowym starciem.

– Meczu z Man Utd nie traktujemy jak finał. W grze o końcowy triumf jest wiele drużyn. Czeka nas prestiżowe starcie, w którym zagrają dwie uznane drużyny ze wspaniałą przeszłością. Pracujemy nad tym, aby wrócić na zwycięską ścieżkę i spełnienie marzeń w europejskich pucharach – kontynuował Pioli.

– Byłem pod wielkim wrażeniem ostatniego występu naszych rywali. Man Utd zasłużenie wygrał z fantastyczną ekipą, która nie przegrała w ostatnich 20, czy 21 spotkaniach – zaznaczył Włoch.

Najważniejsze nie przegrać na trudnym terenie

Opiekun teamu z San Siro został również zapytany wprost, czy byłby zadowolony z remisu w Teatrze Marzeń. – Podchodzimy do starcia z Man Utd z szacunkiem do rywala. Pozytywny wynik w tym spotkaniu może pozwolić nam zachować nadzieje na awans w rewanżu. Droga jest jeszcze długa. Musimy stawić czoła wyzwaniom, które mamy przed sobą – powiedział Włoch.

Mecz na Old Trafford rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 18:55. Czerwone Diabły zmierzą się z mediolańską ekipą po raz jedenasty w historii w europejskich pucharach. Man Utd i Milan mają po pięć zwycięstw.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. marca 2021 18:30.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze