Stefano Pioli ocenił derby Mediolanu

Stefano Pioli
Stefano Pioli Pressfocus

Za nami mecz Milan – Inter, który zakończył się wynikiem 1:1. Głos po derbach Mediolanu zabrał Stefano Pioli

  • Końcowy rezultat spotkania Milan – Inter to 1:1
  • Po meczu wypowiedział się Stefano Pioli
  • Włoski trener docenił występ swoich podopiecznych

Milan wciąż niepokonany

Niedzielne derby Mediolanu były hitem 12. kolejki Serie A. Emocji z pewnością nie brakowało. Milan przegrywał z Interem, ale ostatecznie zremisował 1:1. Według trenera Rossonerich szklanka jest jednak do połowy pełna.

Ten mecz był trudny i skomplikowany, piłkarze wykazali się wielkim poświęceniem. Uważam, że występ był pozytywny w tym starciu z bardzo silną drużyną. Pokazaliśmy, że nam też niczego nie brakuje – przyznał Stefano Pioli.

Teraz gramy z większą wiarą i przekonaniem. Inter z pewnością jest jedną z najsilniejszych ekip w lidze, to normalne, że może sprawić problemy. W niektórych fragmentach meczu to my byliśmy lepsi, w innych – powiedział włoski trener.

Przegrywaliśmy po rzucie karnym po naszym błędzie, w czasie kiedy próbowaliśmy rozgrywać. Staraliśmy się zachować nasz pomysł na ten mecz. Mogliśmy trochę częściej szukać Zlatana i częściej próbować rozgrywać przez niego, ale tak czy inaczej udało nam się stworzyć zagrożenie i walczyliśmy o każdą piłkę – rzekł opiekun Milanu

Teraz piłkarze Rossonerich rozjeżdżają się na mecze reprezentacyjne. Po przerwie na kadrę Milan czekają trzy trudne spotkania. Mediolańczycy zmierzą się na krajowym podwórku z Fiorentiną i Sassuolo. W międzyczasie polecą do Madrytu, aby spróbować pokonać Atletico w Lidze Mistrzów.

Czytaj także: Błędy i emocje w derbach Mediolanu, kontrowersyjny gest Calhanoglu [WIDEO]

Komentarze