Pioli z jasnym przekazem po meczu: można było zagrać lepiej

Stefano Pioli
Stefano Pioli Pressfocus

AC Milan był wyraźnym faworytem pierwszego meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z RB Salzburg. Mimo to udało mu się jedynie zremisować z mistrzem Austrii. Trener Stefano Pioli był jednak zadowolony z rezultatu osiągniętego przez swoich podopiecznych. 

  • AC Milan zremisował w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z RB Salzburg 1:1
  • To mistrz Włoch musiał jednak gonić wynik, po tym jak bramkę w 28 minucie zdobył Okafor
  • Szkoleniowiec Rossonerich był całkiem zadowolony z rezultatu

Pioli zdaje sobie sprawę z mankamentów w grze Milanu

Dyspozycja Milanu w ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów pozostawiała wiele do życzenia. Wówczas Rossoneri zajęli ostatnie miejsce w grupie i nie udało im się awansować przez to nawet do fazy pucharowej Ligi Europy. Nie najlepiej zaczęli także rozgrywki 2022/23. W pierwszym meczu mistrz Włoch zremisował 1:1 z RB Salzburg, mimo bycia w oczach bukmacherów wyraźnym faworytem. 

Mimo przewiezienia z Austrii tylko jednego punktu, zadowolony z wyniku meczu był Stefano Pioli. Szkoleniowiec AC Milanu podkreślił, że rywal nie pozwolił jego piłkarzom na zbyt wiele.

– To dobry wynik. Nie był to jednak występ na wysokim poziomie. Rywale zaczęli lepiej niż my, potem trochę się poprawiliśmy. Można było zagrać lepiej i chcieliśmy wygrać, choć zasadniczo wracamy do domu z pozytywnym wynikiem – stwierdził Włoch.

– Chłopcy sami wiedzą, kiedy grają dobrze, a kiedy słabiej. Na początku nie potrafiliśmy wygrywać odbitych piłek, brakowało trochę przytomności przy niektórych zagraniach. Trzeba było grać szybciej przy wyprowadzaniu piłki, szukać lepszych rozwiązań. Drużyna powinna być bardziej zwarta, aby przechwytywać więcej piłek – dodał.

Dużo większą sensacją był mimo wszystko wynik meczu Dinama Zagrzeb z Chelsea Londyn, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Tym samym to właśnie mistrz Chorwacji po pierwszej rundzie spotkań przewodzi tabeli grupy E.

Sprawdź również: Stefano Pioli wierzy w wykorzystanie doświadczenie z poprzedniej edycji LM

Komentarze

Comments 7 comments