Kluczowe negocjacje dla Milanu. Pioli przedłuży umowę?

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. PressFocus

Stefano Pioli to architekt sukcesu z zeszłego sezonu, jakim niewątpliwie było mistrzostwo Włoch. Kontrakt szkoleniowca obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, a władze klubu pracują nad jego przedłużeniem – donosi Nicolo Schira.

  • Milan dopiero co zdobył krajowe mistrzostwo, a w obecnym sezonie ma szansę na obronę tytułu
  • Kluczową rolę odgrywa Stefano Pioli, bowiem pod jego wodzą zespół stale się rozwija
  • Władze “Rossonierich” pracują nad przedłużeniem kontraktu ze szkoleniowcem do 2024 roku

Milan chce nagrodzić Piolego

W ostatnich tygodniach Milan wygrywa mecz za meczem i dotrzymuje kroku liderującemu Napoli. Szanse na obronę mistrzowskiego tytułu są spore, choć konieczne jest dalsze punktowanie na podobnym poziomie. Nieco gorzej “Rossoneri” radzą sobie w Lidze Mistrzów, gdzie nie są jeszcze pewni udziału w fazie pucharowej. Pomimo tego, władze klubu są zauroczone pracą Stefano Piolego i chcą przedłużyć z nim kontrakt.

Obecna umowa szkoleniowca obowiązuje do końca obecnego sezonu. Nicolo Schira przekonuje, że Milan pracuje nad umową ważną do 2024 roku i zawierającą przedłużenie o kolejne dwanaście miesięcy. Oczywiście Pioli mógłby przy tym liczyć na znaczącą podwyżkę.

57-latek to architekt sukcesu z zeszłego sezonu, jakim niewątpliwie było mistrzostwo Włoch. Mało kto mógł się spodziewać, że po przeciętnej przygodzie z Fiorentiną będzie w stanie wznieść Milan na wyżyny, grając przy tym widowiskową i ofensywną piłkę. Wszystko wskazuje na to, że oprócz Napoli faworytem do wygrania Serie A w tym sezonie będzie właśnie ekipa Piolego.

Zobacz również: Derby del Sole hitem 11. kolejki Serie A, przewidywane składy na mecz Roma – Napoli

Komentarze

Comments 3 comments