Manchester City chciałby podkupić talent Juventusu

Nicolo Rovella
Nicolo Rovella Pressfocus

Wobec ogromnych problemów na tle finansowych, a nawet instytucjonalnym Juventus może być zmuszony do sprzedaży wielu swoich zawodników. Jednym z nich interesuje się mocno Manchester City. Zdaniem dziennikarzy Tuttomercatoweb.com na celowniku Obywateli znalazł się Nicolo Rovelli.

  • Nicolo Rovella dobrze radzi sobie na wypożyczeniu w Monzie
  • Młodym Włochem zainteresował się Manchester City
  • Juventus planuje oprzeć siłę drugiej linii na 21-latku i nie bierze pod uwagę możliwości sprzedania go

Stara Dama pokłada nadzieję we włoskim talencie

Aż 26 milionów euro zainwestował w styczniu ubiegłego roku Juventus w młodego Nicolo Rovellę. Włoch został wypożyczony do Genoi, by mógł dalej się ogrywać i łapać minuty. Dyrekcja sportowa Starej Damy zdecydowała się wypożyczyć 21-latka również na początku sezonu 2022/23. Tym razem trafił on do Monzy, gdzie jak na razie wiedzie mu się całkiem dobrze. 

Jego rozwój przykuł uwagę skautów Manchesteru City, a za sprowadzeniem pomocnika optuje Pep Guardiola. Mimo perspektywy sporego zarobku Juventus wiąże plany z przyszłością Rovelli, który ma być w przyszłości liderem drugiej linii włoskiej drużyny.

Zdaniem dziennikarzy Tuttomercatoweb.com, włodarze Juve nie biorą nawet pod uwagę sprzedaży pomocnika, bez względu na wysokość oferty The Citizens. Obok Nicolo Fagioliego i Manuela Locatelliego ma on już niedługo stanowić o sile drugiej linii Starej Damy

Nicolo Rovella rozegrał w tym sezonie już 11 meczów w barwach Monzy. Portal Transfermarkt wycenia go na 14 milionów euro.

Komentarze