Juventus nawiązał kontakt z otoczeniem skrzydłowego Chelsea

Christian Pulisic
Christian Pulisic Pressfocus

Wielu piłkarzy w ostatnich tygodniach łączonych jest z Juventusem. Biorąc pod uwagę problemy w ofensywie Starej Damy nie powinno to jednak dziwić. Według dziennikarza Calciomercato – Daniele Longo, klub skontaktował się z otoczeniem Christiana Pulisicia tytułem rozeznania się w jego sytuacji.

  • Juventus potrzebuje wzmocnień w ofensywie i rozważa różne opcje
  • W ostatnich tygodniach z klubem było łączonych wielu zawodników
  • Zdaniem Daniele Longo Stara Dama nawiązała kontakt z otoczeniem Christiana Pulisicia

Juventus chce poznać intencje Pulisicia

Zdecydowanie nie tak sezon 2022/23 w wykonaniu Juventusu wyobrażali sobie kibice. Stara Dama ma problemy na wielu płaszczyznach, jednak najmocniej w oczy rzuca się indolencja zespołu w ofensywie. Po siedmiu meczach zespół ma na koncie dziewięć bramek, a lepszymi statystykami pod tym względem mogą się pochwalić wszystkie kluby z czołówki, a nawet Salernitana

Sztab szkoleniowy poszukuje rozwiązań tego problemu, dlatego w ostatnich tygodniach wiele mówi się na temat potencjalnych ruchów transferowych, jakie klub postara się poczynić zimą. Media łączyły wielu zawodników z Juventusem. Daniele Longo z Calciomercato przekazał w poniedziałek, że klub z Turynu skontaktował się z otoczeniem Christiana Pulisicia.

Amerykanin nie jest zadowolony ze swojej roli w Chelsea i chciał odejść już latem, na co zgody nie wyraził klub. Mijają tygodnie a sytuacja skrzydłowego nie zmienia się, wobec czego jego agenci poszukują mu już nowego pracodawcy. Stara Dama nawiązała z nim kontakt by dowiedzieć się, czy 24-latek byłby skłonny przenieść się do Serie A.

Pulisic nie chce dłużej reprezentować barw The Blues, choć włoskie media nie są przekonane co do tego, czy swoją charakterystyką pasowałby on do kadry Juventusu. W najbliższych tygodniach powinniśmy się przekonać, czy Stara Dama podejmie decyzję o przygotowaniu oferty za Amerykanina. Za 24-latka Chelsea oczekiwałaby przynajmniej 35 milionów euro.

Komentarze

Na temat “Juventus nawiązał kontakt z otoczeniem skrzydłowego Chelsea