Juventus szykuje się na zimowe zakupy. Celem pomocnik Atletico

Rodrigo de Paul
Rodrigo de Paul Pressfocus

Rodrigo de Paul znalazł się na celowniku Juventusu. Stara Dama planuje zimą spore ruchy kadrowe, w tym roszady w formacji pomocy. Według Daniele Longo klub chciałby wzmocnić drugą linię pomocnikiem Atletico Madryt.

  • Juventus zimą poszuka wzmocnień w formacji pomocy
  • Klub ma opuścić Weston McKennie, a na jego miejsce klub planuje sprowadzić nowego pomocnika
  • Faworytem zdaniem Daniele Longo jest Rodrigo de Paul

Stara Dama gotowa na wymianę pomocników

Problemy Juventusu w tym sezonie w dużej mierze biorą się z problemów w środku pola. Mocno rozczarowuje Weston McKennie, który jest na wylocie z klubu. Amerykaninem interesuje się Tottenham, który prawdopodobnie podejmie próbę pozyskania go zimą. Stara Dama wytypowała już kandydata na jego miejsce. 

Daniele Longo przekazał, że zainteresowanie klubu wzbudził Rodrigo de Paul. Argentyńczyk rozgrywa całkiem udany sezon w barwach Atletico Madryt i ma być jednym z liderów reprezentacji Argentyny podczas zbliżających się Mistrzostw Świata. Jego kontrakt z Los Colchoneros jest ważny jeszcze do końca czerwca 2026 roku, jednak może on odejść znacznie wcześniej.

Zdaniem hiszpańskich mediów Atletico zmaga się z problemami finansowymi i potrzebuje zasypać dziurę budżetową, powstał a w wyniku letnich zakupów. W tym celu klub gotów jest poświęcić de Paula i sprzedać go w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty. Takową zdaniem Longo gotowy jest przygotować Juventus. 

Bliskie otoczenie zawodnika uważa, że byłby on skłonny zasilić szeregi Starej Damy. Juventus wówczas postarałby się wypożyczyć zawodnika z opcją wykupienia go. W przeszłości Argentyńczykiem interesował się także AC Milan, jednak ostatecznie zrezygnował z prób pozyskania go.

Komentarze

Na temat “Juventus szykuje się na zimowe zakupy. Celem pomocnik Atletico