Juventus przygotowuje się do odwołania od kary

Zawodnicy Juventusu
Zawodnicy Juventusu Pressfocus

Juventus już wkrótce złoży stosowne dokumenty w sprawie odwołania od kary odjęcia 15 punktów, jaka została na niego nałożona w wyniku nieprawidłowości finansowych. Sky Sports przekazuje, że zostaną one dostarczone 1 marca. 

  • W związku z nieprawidłowościami finansowymi Juventus został ukarany przez FIGC
  • Na klub nałożono karę odjęcia aż 15 punktów w tabeli ligowej
  • Klub 1 marca złoży odwołanie od decyzji

Juventus powalczy o odzyskanie dobrego imienia w sądzie

Pod koniec stycznia Juventus został dotkliwie ukarany przez FIGC. W związku z fałszowaniem zysków kapitałowych postanowiono o odjęciu Starej Damie aż 15 punktów ligowych. Oznaczało to dla podopiecznych Massimiliano Allegriego potężny spadek w tabeli ligi włoskiej. Marzenia o mistrzostwie, a nawet grze w europejskich pucharach najprawdopodobniej zostały pogrzebane. 

Władze Juve postanowiły odwołać się od decyzji i postarają się powalczyć o cofnięcie kary w sądzie. Sky Sports podaje, że w środę 1 marca klub złoży wszelkie niezbędne dokumenty w tej sprawie. 

Abstrahując od odwołania, Starej Damie grozi kolejna kara ze strony FIGC. Tym razem miałaby być ona związana z malwersacjami finansowymi, jakich klub miał się dopuścić w 2020 roku. Prawdopodobnie oznacza to kolejną karę w postaci odjęcia punktów w tabeli Serie A. 

Sprawdź: Bramkarz Juve może dołączyć do Ronaldo

Komentarze