Chelsea negocjuje z Juventusem transfer napastnika

Dusan Vlahovic
Dusan Vlahovic Pressfocus

Władze Juventusu nie są zadowolone z transferu Dusana Vlahovicia, który jak na razie nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Serb może wkrótce odejść z klubu, a zainteresowanie jego osobą wykazało już kilka zespołów. Dziennikarze Calciomercato.com przekazali, że 22-latek może wylądować w Chelsea. W drugą stronę szeregi Starej Damy może zasilić Kai Havertz.

  • Juventus jest otwarty na sprzedaż Dusana Vlahovicia
  • Kontakt z władzami Starej Damy w tej sprawie nawiązała Chelsea
  • The Blues planują w transakcję włączyć Kaia Havertza

Chelsea może wymienić się piłkarzami z Juventusem

Ponad 80 milionów euro Juventus kosztował Dusan Vlahovic, który przenosił się do Turynu z etykietką wielkiej gwiazdy Serie A. Serb miał mocne wejście do drużyny, jednak w sezonie 2022/23 rozczarowuje. 22-latek w 15 meczach strzelił siedem goli, co jest wynikiem przyzwoitym, jednak sztab szkoleniowy nie jest do końca zaodowolony z jego postawy na boisku. Do tego stopnia, że rozważa rozstanie z nim w obliczu otrzymania atrakcyjnej oferty transferowej. 

W gronie zespołów zainteresowanych Vlahoviciem wymieniana była FC Barcelona, jednak wygląda na to, że była to zwyczajna plotka bez pokrycia. Co innego Chelsea. The Blues wyrażają potrzebę sprowadzenia bramkostrzelnego napastnika. Rozczarowuje Pierre-Emerick Aubameyang, który został skreślony już przez Grahama Pottera. Włodarze londyńskiego klubu mieli się skontaktować już z Juventusem w sprawie Vlahovicia.

Według dziennikarzy Calciomercato.com, w transakcję mógłby zostać włączony Kai Havertz. Charakterystyka Niemca odpowiada Juventusowi, a za takim ruchem przemawia również młody wiek piłkarza. Stara Dama byłaby gotowa zaakceptować atrakcyjną finansowo ofertę za Vlahovicia, jeśli uwzględniony w transakcji zostanie 23-latek.

Komentarze