Juventus pracuje nad porozumieniem z FIGC. Kolejne kary nieuniknione

Federico Chiesa
Federico Chiesa Imago/Marco Caniero

Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport informują o kolejnych potencjalnych karach dla Juventusu. Stara Dama stara się wypracować porozumienie z FIGC. W jego ramach klub znów zostałby ukarany odjęciem punktów, a także dyskwalifikacją z europejskich pucharów.

  • Juventus został już ukarany karą odjęcia dziewięciu punktów. To efekt nieprawidłowości finansowych, jakich w klubie doszukał się FIGC
  • Media włoskie informują, że klub stara się wypracować porozumienie z organami i jest pogodzony z dalszymi karami
  • W kuluarach mówi się o odjęciu kolejnych dwóch lub trzech punktów, a także o rocznej dyskwalifikacji z europejskich pucharów

Juventus gotowy na kolejne kary

Problemy Juventusu w obecnym sezonie zdają się nie mieć końca. Ostatecznie kara odjęcia punktów Starej Damie została utrzymana, przez co zespół spadł mocno w tabeli. Została jednak ostatecznie zredukowana z 15 do 9 punktów. Przed ostatnią kolejką Serie A zajmuje siódme miejsce.

Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport przekazali, że włodarze klubu są w trakcie wypracowywania porozumienia z FIGC. Klub przyjmie na siebie kolejne kary, a nieuniknione może być dalsze odjęcie punktów. Mowa o dwóch lub trzech punktach.

Dużo dotkliwsze może być wykluczenie z europejskich pucharów. Jeśli Juventus finalnie nie zajmuje miejsca premiowanego grą w Europie, kara dyskwalifikacji z rozgrywek UEFA wejdzie w życie dopiero od sezonu 2024/25. Oznaczałoby to aż dwa kolejne sezony bez europejskich pucharów w Turynie. 

Sky Italia dodaje, że jeśli porozumienie zostanie odrzucone, w grę wchodzi kolejny proces.

Czytaj też: Negocjacje zerwane. Skrzydłowy latem opuści Juventus

Komentarze

Comments 2 comments

Cała ta kara i negocjacje władz z Juve to jeden wielki żart. Minusowie punkty, które i tak mogą nic nie zmienić w tabeli i kara pieniężna? Poważnie?
Kara dla Juve powinna być gargantuiczna, ale co najważniejsze długoterminowa, tak aby ten klub i jego władze raz na zawsze nauczyły się na własnych błędach. Domyślam się, że śmieszne 9 pkt i 800 tysięcy euro, w kuluarach Juve wzbudza tylko śmiech.

Przypomnijmy, że gdy Juve budowało swoją potęgę na wałkach i machlojach zgarniając seryjnie mistrzostwa, cała reszta stawki grała fair starając się wiązać koniec z końcem.
9 punktów, kary pieniężne czy wykluczenie z pucharów to żadne kary.