Juventus poluje na kolejnego piłkarza z Bundesligi

Ramy Bensebaini
Ramy Bensebaini Pressfocus

Wielu zawodników w ostatnich tygodniach łączy się z przenosinami do Juventusu. Stara Dama ma na starcie sezonu spore kłopoty, a zarząd stara się poszukiwać rozwiązań potencjalnymi zimowymi wzmocnieniami. Zdaniem dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport, klub z Turynu zainteresował się Ramym Bensebainim.

  • Kontrakt Bensebainiego z Borussią Moenchengladbach wygasa wraz z końcem sezonu
  • Z tego względu Juventus chciałby sięgnąć po Algierczyka jeszcze zimą
  • Koszt sprowadzenia go do Turynu wahałby się między 5-8 milionów euro

Juventus znów szuka wzmocnień w szeregach Borussi Moenchengladbach

Kłopoty Juventusu w sezonie 2022/23 w dużej mierze wynikają z kiepsko prezentującej się formacji ofensywnej. Zespół strzela mało bramek i trudno jest mu na tym polu rywalizować z innymi gigantami Serie A. Zarząd poszukuje jednak również potencjalnych wzmocnień w defensywie, gdzie pole manewru Massimiliano Allegriego jest dość ograniczone. 

Według dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport klub rozważa sprowadzenie zimą z Borussii Moenchengladbach Ramiego Bensebainiego. Podobnie jaki kiedyś wyciągnięto od Źrebaków Denisa Zakarię, kontrakt Algierczyka wygasa wraz z końcem sezonu, co oznacza, że cena za jego pozyskanie nie byłaby zbyt wysoka. Niemiecki klub nie złożył jak na razie 27-latkowi oferty przedłużenia kontraktu, co chciałby wykorzystać Juventus. 

Lewy obrońca mógłby z powodzeniem grać również na wahadle, a także środku obrony. Daje to spore pole do manewru dla sztabu szkoleniowego. Na lewej stronie defensywy rzucani byli już różni zawodnicy, a efekty roszad nie zawsze były satysfakcjonujące. 

Stara Dama chciałby pozyskać Bensebainiego jako konkurencję dla Danilo i De Sciglio. W przypadku gdyby Algierczyk nie spełnił pokładanych w nim nadziei, klub postarałby się go szybko sprzedać, tak jak postąpiono z Denisem Zakarią.

Komentarze

Comments 3 comments