Juventus chce oprzeć środek pola na pomocniku Monaco

Youssouf Fofana
Youssouf Fofana Pressfocus

Juventus szykuje się do przemodelowania swojej kadry. Dziennikarze Calciomercatoweb przekazali, że Stara Dama celuje w transfer Youssoufa Fofany, który pokazał się z dobrej strony w trakcie mundialu w Katarze. Z klubem natomiast ma rozstać się kilku zbędnych pomocników.

  • Juventus planuje przebudować środek pola
  • Szeregi Starej Damy latem ma opuścić przynajmniej trzech pomocników
  • Priorytetem transferowym klubu jest Youssoufa Fofana

Fofana ma stanowić w przyszłości o sile środka pola Juventusu

Wiele dzieje się teraz zarówno wokół, jak i wewnątrz struktur Juventusu. W klubie trwa dochodzenie w kwestii nieprawidłowości przy prowadzeniu finansów, a także wielu transferów. Pozycja Massimiliano Allegriego nie jest zbyt mocna, a drużyna mierzy się ze sporymi problemami finansowymi. Nie przeszkadza to jednak pionowi decyzyjnemu w planowaniu kadry na nowy sezon. 

Dziennikarze Calciomercatoweb przekazali, że z drużyną po sezonie ma rozstać się kilku zbędnych pomocników. W tym gronie wymieniani są Leandro Paredes, Paul Pogba i Adrien Rabiot. Powrót Pogby był głośną medialnie sprawą, jednak z powodu licznych urazów Francuz w tym sezonie praktycznie nie pojawia się na boisku. Kontrakty Rabiota i Paredesa wygasają natomiast wraz z końcem sezonu i nie zostaną przedłużone.

Klub wytypował również priorytet transferowy do wzmocnienia środka pola. Jest nim Youssouf Fofana. Francuz na mundialu w Katarze nie był pierwszoplanową postacią w drużynie Trójkolorowych, jednak kiedy tylko otrzymywał szanse, pokazywał się z dobrej strony. 23-latek wyceniany jest przez AS Monaco na 35 milionów euro. To właśnie na nim środek pola chcą zbudować władze Starej Damy. 

Przeczytaj: Allegri o Vlahoviciu. “Mam nadzieję, że wkrótce wróci”

Komentarze