Stadiony we Włoszech mogą być otwarte jeszcze przed Euro

Kibice Juventusu
Kibice Juventusu fot. PressFocus

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina zakomunikował w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, że ma nadzieję na to, że stadiony we Włoszech mogą być otwarte jeszcze przed Euro 2020. Miałoby to dotyczyć między innymi spotkania finałowego Pucharu Włoch.

Ciekawe stanowisko ws. otwarcia stadionów

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina spotkał się z Valentiną Vezzali, podsekretarzem odpowiedzialną za sport. Po tych rozmowach pojawił się wniosek, że może być szansa na otwarcie wcześniej trybun na obiektach piłkarskich. W związku z tym pojawiło się światełko w tunelu w tej sprawie.

Włoski rząd zdążył już zadeklarować, że mecze na Stadio Olimpico w Rzymie w trakcie Mistrzostw Europy będą odbywać się przy widowni, wypełniającej 25 procent pojemności stadionu. Sternik włoskiej centrali ma natomiast nadzieję, że stadiony mogą zostać otwarte jeszcze przed najważniejszym turniejem piłkarskim w tym roku.

– Spotkanie w tej sprawie przebiegło dobrze. W jego trakcie miała miejsce konstruktywna dyskusja. Pojawiła się też przydatna analiza, która nie dotyczyła tylko piłki nożnej, ale też innych sportów. W każdym razie otwarcie stadionów Serie A jest z tym związane – mówił Gravina w rozmowie z TMW.

Mecz Atalanta – Juventus z kibicami?

– Nie do pomyślenia jest nadzieja na odosobnione otwarcie jednego sektora ze szkodą dla innych. Teraz nadzieja się otworzyła i mam nadzieję, że nastąpi ogólne ponowne otwarcie – kontynuował Włoch.

– Decyzja należy do rządu. Są duże możliwości jeszcze przed mistrzostwami Europy. Finał Coppa Italia to jedna z opcji, obok innych wydarzeń przed startem Euro w czerwcu – podsumował prezydent FIGC.

Przypomnijmy, że starcie w finale Pucharu Włoch odbędzie się 19 maja. Zmierzą się w nim Atalanta i Juventus. Tymczasem areną tej potyczki będzie obiekt w Reggio Emilia. Odnotujmy, że MAPEI Stadium może pomieścić 23717 widzów. Gdyby pojawiła się zgoda na wpuszczenie kibiców, to przy założeniu, że będzie to 25 procent pojemności stadionu, byłaby to grupa mniej więcej sześć tysięcy widzów.

Atalanta
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 19. maja 2021 19:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze