SSC Napoli. Gattuso chwali Milika

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli pokonało w środowy wieczór Hellas Weronę 2:0 w spotkaniu włoskiej ekstraklasy. Jedno z trafień dla ekipy z Kampanii zaliczył Arkadiusz Milik. Tymczasem po zakończeniu meczu na kilka pochlebnych słów w kierunku Polaka pozwolił sobie trener teamu z siedzibą na Stadio San Paolo.

Czytaj dalej…

Napoli utrzymało dobrą dyspozycję ze zwycięskiego spotkania przeciwko Juventusowi FC w finale Pucharu Włoch, gdy pokonało team z Piemontu po serii rzutów karnych. Jednocześnie także ekipa z miasta Romea i Julii musiała opuszczac plac gry na tarczy.

– Wszyscy moi zawodnicy są ważni, szczególnie teraz, gdy jestem w stanie dokonać pięciu zmian – powiedział Gennaro Gattuso w rozmowie z DANZ.

Po raz pierwszy od zawieszenia za brak odpowiedniego zaangażowania w treningu do zwycięstwa Azzurrich przyczynił się również Hirving Lozano.

– To była dobra okazja dla Lozano, a w przyszłym tygodniu niewykluczone, że błyśnie Amin Younes. Mocno wierzę, że będąc częścią grupy, wszyscy muszą pracować w tym samym kierunku, trenować na 100 procent – dodał trener teamu z Neapolu..

– Jesteśmy w dobrej dyspozycji, możemy to pokazać na boisku. Nie będziemy szli na żadne ustępstwa. Musimy się oczywiście w kilku aspektach gry poprawić, chodzi między innymi o cierpliwość w kreowaniu akcji, ale ogólnie podoba mi się gra zespołu – zaznaczył Gattuso.

Trener Napoli odniósł się również do Milika. – Kontrakt Arka powoli wygasa, a on sam wiem, że darzę go ogromnym szacunkiem. On wie, że widzę niewielu napastników lepszych od niego, mam tu na myśli nie tylko Milika zawodnika, ale też Milika po prostu jako człowieka – skwitował opiekun Azzurrich.

Komentarze