SSC Napoli celuje w transfer mistrza Europy

Emerson Palmieri
Emerson Palmieri fot. PressFocus

SSC Napoli wciąż jest poważnie zainteresowane pozyskanie Emesrona Palmieriego z Chelsea. Następstwem go jest, że oba kluby prowadzą rozmowy w sprawie ewentualnej transakcji. Sterników Azzurrich dodatkowo motywuje do działania fakt, że reprezentant Włoch przekazał podobno władzom The Blues, że chce zmienić klub.

  • SSC Napoli ma nadzieję, że tego lata pozyska Emersona z Chelsea
  • Zawodnik jest otwarty na zmianę barw klubowych
  • Oczekiwania finansowe The Blues wydaje się jednak zbyt duże dla działaczy Azzurrich

Spalletti liczy na współpracę z reprezentantem Włoch

SSC Napoli chce pozyskać Emerson, aby wzmocnić się na lewej stronie defensywy. Mistrz Europy ma kontrakt ważny do końća czerwca 2022 roku. Niemniej decydenci Chelsea mają możliwość przedłużenia umowy z piłkarzem do końca czerwca 2023 roku.

Urodzony w Brazylii obrońca z włoskim paszportem przeniósł się do ekipy ze Stamford Bridge z Romy za 20 milionów euro. Transakcja miała miejsce w 2018 roku.

Według medialnych doniesień były trener Wilków Luciano Spallettiego chciałby ponownie współpracować z Emersonem. Kłopotem wydaje się jednak suma oczekiwana przez decydentów triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów, która wydaje się nie do przyjęcia dla przedstawiciela Serie A.

CalcioMercato informuje, że Chelsea oczekuje za swojego zawodnika 20 milionów euro. Tymczasem działacze Napoli są gotowi przeznaczyć na transakcję 10 milionów euro.

Zwycięzca Euro 2020 w szeregach teamu z Londynu rozegrał 70 meczów, notując w nich dwa gole i pięć asyst.

Czytaj więcej: AC Milan wciąż szuka kolejnych wzmocnień

Komentarze