Sprzeczne głosy ws. przyszłości Icardiego

Kibice Interu
Kibice Interu fot. Sport pictures.eu

We Włoszech w różnych mediach pojawiają się sprzeczne doniesienia związane z przyszłością Mauro Icardiego. Z jednej strony pojawiają się głosy, że Argentyńczyk lada moment zakotwiczy w SSC Napoli, z drugiej, że zawodnik zasili Juventus FC.

Czytaj dalej…

Presja związana ze zmianą klubu przez byłego kapitana Nerazzurrich urosła, gdy okazało się, że do ekipy z miasta mody dołączył Romelu Lukaku, przejmując numer dziewięć od Argentyńczyka.

Wiadomo nie od dzisiaj, że Icardi nie znajduje się w planach władz mediolańskiego klubu na najbliższy sezon. Antonio Conte także nie jest przekonany do zawodnika.

Tymczasem na łamach Corriere dello Sport pojawiły się informacje, że argentyński napastnik, a konkretnie jego żona, wysłała wiadomość do klubu z Kampanii, że Icardi jest gotowy na transfer do Napoli.

Z kolei na łamach Tuttosport pojawiły się informacje, że żona i jednocześnie menedżerka piłkarza wzywa dyrektora sportowego Starej Damy Fabio Paraticiego do podjęcia konkretnych kroków ws. zatrudnienia jej męża.

We włoskich mediach pojawiły się również głosy, że gotowa na pozyskanie Icardiego jest również AS Roma. Stołeczny klub był skłonny wyłożyć na tego typu transakcję 40 milionów euro, dodając Edina Dzeko w ramach rozliczenia. Kłopot w tym, że argentyński napastnik nastawił się na transfer do Juve. Tym samym niechętnie podchodzi do innych opcji.

Można przypuszczać, że w najbliższym czasie temat przyszłości piłkarza się wyjaśni, bo raczej mało prawdopodobne jest, aby zawodnik przesiadywał na trybunach. Tym bardziej że jego umowa z Interem obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze