Spotkanie na szczycie w Interze. Władze chcą wyjaśnień

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi PressFocus

Inter Mediolan po siedmiu rozegranych spotkaniach w nowym sezonie ma na swoim koncie już trzy porażki i zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Taki wynik w ekipie Nerazzurrich nie zadowala nikogo. W czwartek ma dojść do spotkania trenera Simone Inzaghiego oraz jego sztabu z władzami klubu. Jego celem będzie przeanalizowanie problemów drużyny.

  • Inter Mediolan w obecnym sezonie Serie A odniósł cztery zwycięstwa i doznał trzech porażek
  • Władze Nerazzurrich są zaniepokojeni formą prezentowaną przez zespół
  • Simone Inzaghi i jego sztab spotkają się na specjalnie zwołanym spotkaniu z władzami klubu

Inzaghi spotka się z władzami klubu

Inter Mediolan od początku sezonu spisuje się ze zmiennym skutkiem, wygrane mecze w lidze przeplatając porażkami. W efekcie po siedmiu kolejkach z 12 punktami na koncie zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli. Nerazzurrim nie wiedzie się przede wszystkim na wyjazdach, z których już trzy razy wracali na tarczy.

Postawa mediolańskiego zespołu niepokoi nie tylko jego kibiców, ale również władze klubu. Jak informuje La Gazzetta dello Sport, w celu przeanalizowania problemów drużyny na czwartek zostało zwołane spotkanie na szczycie, w którym udział mają wziąć dyrektorzy klubu oraz trener Simone Inzaghi ze swoim sztabem.

Jednym z tematów, które ze sztabem szkoleniowym chcą umówić Beppe Marotta i Piero Ausilio, jest słaba forma fizyczna zawodników. Jest ona widoczna w drugich połowach meczów rozgrywanych przez Inter. Nerazzurri nie prezentują się również najlepiej w defensywie, czego potwierdzeniem jest strata aż 10 bramek do tej pory. 

Według włoskiego dziennika klubowe władze chcą również porozmawiać z Inzaghim o sposobie zarządzania zespołem. Ostatnie decyzje szkoleniowca, jak szybkie ściągnięcie z murawy Alessandro Bastoniego i Henrkiha Mkhitaryana podczas meczu z Udinese, wydawały się pospieszne i podobne decyzje w przyszłości mogą pozbawić grupę pewności. 

Inzaghi w obecnej chwili nie musi obawiać się o swoją posadę, ale jego przyszłość w klubie może stanąć pod znakiem zapytania, jeżeli gra drużyny, a przede wszystkim wyniki, nie ulegną poprawie. 

Zobacz także: Inter może stracić czołowego defensora za darmo

Komentarze