Spinazzola coraz bliżej powrotu do gry

Leonardo Spinazzola
Leonardo Spinazzola PressFocus

Do składu Romy może niebawem powrócić bardzo ważny zawodnik. Mowa o Leonardo Spinazzoli, który od ponad dziewięciu miesięcy leczy ciężką kontuzję. Według ostatnich doniesień obrońcę Giallorossich możemy zobaczyć w kadrze meczowej już za kilka tygodni.

  • Leonardo Spinazzola walczy o jak najszybszy powrót na boisko
  • Lewy obrońca doznał kontuzji ścięgna Achillesa podczas ostatnich Mistrzostw Europy
  • Wkrótce uda się do Finlandii na wizytę kontrolną, po której może zostać dopuszczony do treningów z drużyną

Dziewięć miesięcy oczekiwania

Leonardo Spinazzola, lewy obrońca Romy, był objawieniem ostatnich Mistrzostw Europy. To jego stroną Włosi przeprowadzali większość niebezpiecznych ataków, a gdy rozpędził się z piłką, rywale nie mogli go zatrzymać. Piękna przygoda Spinazzoli została jednak przerwana w ćwierćfinale przeciwko Belgii, kiedy zawodnik doznał poważnej kontuzji ścięgna Achillesa.

W letnim okienku Roma musiała szukać zastępstwa dla swojego podstawowego piłkarza, gdy okazało się, że jego przerwa w grze potrwa długie miesiące. Wszystko wskazuje na to, że okres rekonwalescencji powoli dobiega końca i Spinazzola będzie mógł niedługo wrócić do treningów z drużyną.

Zawodnik Giallorossich uda się wkrótce do Turku, fińskiego miasta, do profesora Lempainena, który operował obrońcę latem zeszłego roku, a teraz ma dokonać ostatecznej oceny stanu jego zdrowia. Pozytywny scenariusz zakłada, że Spinazzola dostanie pozwolenie na ćwiczenia z pełnym obciążeniem oraz dołączenie do grupy, a za dwa lub trzy tygodnie Jose Mourinho będzie mógł brać go pod uwagę przy powołaniach na mecze ligowe.

Czytaj także: AS Roma pozyskała bramkarza Benfiki i na tym nie koniec

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze