Spezia bliska utrzymania. Trudna sytuacja Cagliari

Spezia Calcio
Spezia Calcio PressFocus

Piłkarze Spezii Calcio sięgnęli po cenną wygraną na własnym boisku, gdzie pokonali w ramach 28. kolejki włoskiej Serie A Cagliari 2:1. Goście pozostają w strefie spadkowej i czekają ich nerwowe tygodnie na finiszu sezonu.

Oba zespoły bronią się przed degradacją do Serie B. W gorszej sytuacji jest Cagliari, które przed tym meczem plasowało się na 18. lokacie tracąc punkt do bezpiecznej pozycji. Z kolei Spezia była 15. w stawce.

W pierwszej połowie meczu dominowali gospodarze, ale nie zdołali tego udokumentować żadnym golem. Przełamali się jednak cztery minuty po przerwie. Wówczas po wrzutce Emmanuela Gyasiego do siatki głową trafił Roberto Piccoli.

Spezia podwyższyła swoje prowadzenie w 80. minucie . Wtedy Simone Bastoni dograł piłkę do Giulio Maggiorego, a ten uderzając z woleja kompletnie zaskoczył golkipera gości, który został przelobowany.

Piłkarze Cagliari próbowali odwrócić losy tego meczu. Stać ich było ostatecznie tylko na jednego gola autorstwa Gastona Pereiro. Co prawda w doliczonym czasie gry goście trafili ponownie do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

W kadrze gości znajdował się Sebastian Walukiewicz, ale nie wszedł on tym razem na plac gry z ławki rezerwowych.

Za sprawą wygranej Spezia oddala się od strefy spadkowej. Ma nad nią już siedem punktów przewagi.