Sparing: pięć goli w hicie, Milan nie dał rady Realowi

Fikayo Tomori i Alessandro Florenzi
Fikayo Tomori i Alessandro Florenzi fot. Imago / Kirby Lee

Real Madryt w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego rozegrał mecz kontrolny z AC Milan. Hiszpańskie ekipa pokonała Rossonerich (3:2).

• Pięć goli padło w spotkaniu towarzyskim z udziałem Realu Madryt i AC Milan
  • Mecz odbył się na tournee po Stanach Zjednoczonych obu ekip
  • Decydującego gola strzelił Vinicius Junior

Real Madryt lepszy od Milanu

Real Madryt przystępował do potyczki z AC Milan w roli faworyta. Niemniej przedstawiciel Serie A nie zamierzał być w Kalifornii, gdzie odbyło się spotkanie, chłopcem do bicia.

Wynik rywalizacji został otwarty w 25. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Fikayo Tomori. Jeszcze przed przerwą bramkę na 2:0 dla Milanu zdobył Romero. Tym samym włoska drużyna do szatni po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji udała się w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron Real wziął się za odrabianie strat. Po dwóch trafieniach Fede Valverde wicemistrzowie La Liga doprowadzili do remisu. Bramkę na 3:2 dla Realu zdobył z kolei Vinicius Junior i zwycięstwo wywalczył hiszpański zespół.