Co z przyszłością Spallettiego? Ważna deklaracja trenera

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti Pressfocus

Wokół przyszłości Luciano Spallettiego narosły wątpliwości. Kibice są zaniepokojeni brakiem oferty nowego kontraktu ze strony klubu. Szkoleniowiec w rozmowie z mediami zapewnił, że Błękitni aktywowali już opcję przedłużenia jego umowy o kolejny rok. 

  • Pierwotnie umowa Luciano Spallettiego obowiązywała jedynie do końca czerwca 2023 roku
  • Wokół trenera pojawiać zaczęły się plotki o konflikcie z właścicielem klubu i możliwym odejściu
  • Włoch zdradził, że klub aktywował klauzulę przedłużenia jego kontraktu o kolejny rok

Luciano Spalletti rok dłużej w Napoli

Luciano Spalletti już w czwartek mógł świętować z Napoli pierwszy od 33 lat tytuł mistrzowski. Błękitni dzięki remisowi z Udinese zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli na pięć kolejek przed końcem rozgrywek. 

Kontrakt włoskiego szkoleniowca ważny jest jedynie do końca czerwca, dlatego kibice Błękitnych obawiają się o przyszłość Włocha. Ten zapewnił jednak w rozmowie z mediami, że klub aktywował już specjalną klauzulę w jego umowie.

– Jestem wdzięczny klubowi za to, że zdecydował się aktywować klauzulę automatycznego przedłużenia mojej umowy o kolejny rok. Nasz dyrektor Cristiano Giuntolli już pracuje nad budową kadry i wzmocnieniami na przyszły sezon. To musimy robić z wyprzedzeniem – zapowiedział włoski szkoleniowiec. 

Informacja o rocznym przedłużeniu umowy trenera uspokoiła nieco kibiców. Wcześniej pojawiały się plotki, że Spalletti nie jest w najlepszych relacjach z właścicielem Napoli Aurelio de Laurentisem. Z tego powodu panowało przekonanie, że może już tego lata opuścić klub. 

Komentarze