Spalletti: został mi rok kontraktu i chcę zostać w Napoli

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli ostatnio nie rozpieszcza swoich kibiców. Azzurri nie wygrali w żadnym z trzech ostatnich meczów w Serie A. Jednocześnie niepewna stała się przyszłość Luciano Spallettiego w klubie. Sam zainteresowany wypowiedział się na ten temat.

  • SSC Napoli w sobotę rozegra spotkanie 35. kolejki Serie A
  • Przed meczem z Sassuolo kilka zdań wyraził trener Luciano Spalletti
  • Toskańczyk przekonywał, że dobrze czuje się w klubie z Neapolu i nie myśli o rozstaniu z klubem

Spalletti odniósł się do medialnych spekulacji

SSC Napoli zmierzy się w sobotnim spotkaniu ligi włoskiej z Sassuolo. Drużyna z Neapolu przystąpi do tej potyczki, licząc na 21. zwycięstwo w tej kampanii.

Ostatnio pojawiły się natomiast spekulacje, sugerujące, że Spalletti i Napoli mogą zakończyć współpracę po zaledwie jednym sezonie. Aktualny opiekun Azzurrich przekonuje jednak, że jest szczęśliwy w Napoli. Sternik klubu Aurelio De Laurentiis odwiedził zespół w ostatnich dniach, oglądając treningi i uczestnicząc w kolacjach zespołowych.

– Jego obecność zawsze motywuje piłkarzy. Rozmawiał z nimi wszystkimi i zrozumiał, że jest to zjednoczona grupa – mówił Spalletti na konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

Nie rozmawialiśmy o przyszłości. Wszyscy chcemy koncentrować się tylko na ostatnich meczach sezonu. Chcę zobaczyć pozytywną reakcję zespołu. Z powinniśmy byli przegrać z Empoli, ale wszyscy jesteśmy profesjonalistami. Prezydent chciał nam pomóc – kontynuował Włoch.

– Moją przyszłością jest dzisiejszy trening, kolacja, jutrzejszy mecz. Został mi jeszcze rok kontraktu i chcę zostać w Napoli. Dobrze czuję się w tym mieście i nie widzę problemu, aby móc zostać w klubie – powiedział Spalletti.

SSC Napoli w roli gospodarza w tej kampanii rozegrało jak na razie 17 meczów. Zaliczyło w nich dziewięć zwycięstw. Okazję na poprawienie tego bilansu Azzurri będą mieli w sobotę o 15:00, mierząc się z Sassuolo.

Czytaj więcej: Zlatan mógł wylądować w Napoli. Zaważyła decyzja Gattuso

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze