Spalletti: W drugiej połowie wykazaliśmy się cierpliwością

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Inter Mediolan zremisował u siebie z AS Romą 1:1 w sobotnim meczu Serie A. Luciano Spalletti, trener Nerazzurrich, był zadowolony, że jego podopieczni po przerwie zagrali cierpliwie i zdołali doprowadzić do wyrównania.

Czytaj dalej…

– Wynik jest sprawiedliwy. Szanse miały obie drużyny. My nie graliśmy dobrze w ofensywie. To jest nasza bolączka, ale byliśmy dobrze zorganizowani z tyłu – powiedział Spalletti, cytowany przez Football Italia.

– Roma po objęciu prowadzenia grała trochę głębiej. Nie było miejsca między ich linią pomocy i obrony. Pozwolili nam na rozgrywanie piłki, starali się grać z kontry i tak strzelili swojego gola – dodał.

– W drugiej połowie nasza organizacja i cierpliwość były już na wyższym poziomie. Istniało jednak ryzyko, że zbyt wielu zawodników pójdzie do przodu i będą luki z tyłu. My jednak powoli wypracowaliśmy sobie powrót do tego meczu – ocenił.

Drużyna z San Siro zajmuje trzecie miejsce w tabeli, mając pięć punktów przewagi nad czwartym AC Milan i pięć nad piątą Romą. W następnej kolejce zmierzy się u siebie z Juventusem FC.

Komentarze