Spalletti spodziewa się wyrównanego starcia z Juve

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Bardzo ciekawie zapowiada się dzisiejsza batalia z udziałem Interu Mediolan i Juventusu FC. Przed tą potyczką szkoleniowiec teamu z Lombardii dał do zrozumienia, że spodziewa się wyrównanej batalii. Przypomnijmy, że Stara Dama przystąpi do swojego boju, będąc już pewna wywalczenia ósmego z rzędu scudetto.

Czytaj dalej…

– To jest gra, o której mówi się rzez cały rok w barach, biurach, czy nawet na wakacjach – mówił Luciano Spalletti w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Inter i Juventus to dwie ekipy, które mają inną filozofię gry w piłkę. Ważne jest, abyśmy potrafili w takich spotkaniach stanąć na wyżynach swoich możliwości, niwelując niedociągnięcia – dodał Włoch.

– Skupiamy się tylko na tym, aby jak najlepiej grać w piłkę. Zależy nam na wygrywaniu. Łatwiej jest oczywiście trenować wielką drużynę, ale trzeba pamiętać, że na boisku trzeba mieć wykonawców zadań z odpowiednim nastawieniem – zaznaczył opiekun Czarno-niebieskich.

– Nam zależy, aby grać głównie na połowie przeciwnika. W każdym razie musimy zachować równowagę w swoich poczynaniach i koncentrację. Tabela wyraźnie pokazuje, że różnice między poszczególnymi drużynami są niewielkie, więc musimy być ostrożni – skwitował.

Komentarze