Spalletti przed meczem z Lazio: wystarczy mały szczegół, by sytuacja się zmieniła

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

Napoli pewnie zmierza po mistrzostwo Włoch. W piątek lider Serie A może wykonać kolejny krok do sukcesu, bowiem zagra na własnym terenie z Lazio. Luciano Spalletti pozostaje spokojny i przestrzega, że ta sytuacja może się jeszcze zmienić.

  • Napoli ma w tej chwili aż 18 punktów przewagi nad drugim Interem Mediolan
  • W piątek lider Serie A podejmie u siebie Lazio
  • Luciano Spalletti pozostaje spokojny, jeśli chodzi o kwestię mistrzostwa Włoch

Napoli coraz bliżej mistrzostwa

Z każdym tygodniem Napoli przybliża się do mistrzostwa Włoch. W chwili obecnej przewaga nad drugim Interem Mediolan wynosi aż 17 punktów. Trudno wyobrazić sobie, aby neapolitańczycy na koniec sezonu nie świętowali krajowego tytułu.

W piątek lider Serie A podejmie na własnym terenie Lazio. Luciano Spalletti wypowiedział się o aktualnej sytuacji w zespole, a także celach na kolejne miesiące. Włoski szkoleniowiec przyznaje, że nie chce zdobyć mistrzostwa za wszelką cenę i w przyszłym sezonie zanotować poważnego regresu.

– Łatwo jest mi pracować z chłopakami, którzy mają jakość, predyspozycje do słuchania, do uczenia się, ponieważ to zawsze daje możliwość pójścia do przodu. Dziękuję im, ale to oni zawsze są architektami tego, co się dzieje.

– Każdy marzy o sukcesie, po to wykonuje się tę pracę. Nie jestem jednym z tych, którzy chcą wygrać za wszelką cenę, a następnie ponieść porażkę w następnym roku. Lubię pracować z klubem, aby stworzyć odpowiedni dyskurs, który pozwoli nam osiągnąć nasze wspólne cele.

– Nie analizujemy tej przewagi, musimy oceniać każdy mecz w ten sam sposób. Wszystko może się zdarzyć, wystarczą małe szczegóły, by wszystko się zmieniło. Tak to działa – przestrzega Spalletti

Zobacz również: Inter zainteresowany niewypałem transferowym Liverpoolu

Komentarze