Spalletti: Powinniśmy zyskać więcej korzyści

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Bezbramkowym remisem zakończył się drugi sobotni mecz włoskiej ekstraklasy, w którym Udinese Calcio mierzyło się z Interem Mediolan. Ekipa z Lombardii zaliczyła jednocześnie czwarty kompromis, biorąc pod uwagę ostatnie pięć spotkań. Tym samym szansę na zmniejszenie straty do Czarno-niebieskich mają Atalanta BC i AS Roma.

Czytaj dalej…

– Kilka razy niepotrzebnie straciliśmy piłkę, ponadto byliśmy z biegiem upływu czasu coraz mniej dokładnie – mówił trener Interu Mediolan, oceniając postawę swoich podopiecznych w rozmowie z DAZN.

– Mieliśmy w pierwszej połowie meczu sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Ogólnie powinniśmy przez całe spotkanie grać tak, jak to miało miejsce w pierwszej części rywalizacji – dodał Luciano Spalletti.

– Nasza gra powinna dać nam więcej korzyści. Jeśli jedna drużyna jest w stanie 10 razy znaleźć się w polu karnym rywala, to musi z tego paść przynajmniej jedna bramka. Nie może być tak, że zyskujemy tylko rzuty rożne – zaznaczył opiekun Nerazzurrich.

Do końca trwającej kampanii mediolańczykom zostały do rozegrania trzy mecze. Za tydzień rywalem Interu będzie Chievo Werona.

Komentarze