Spalletti podzielił się przemyśleniami na temat nowych zawodników

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli w trakcie trwającego okna transferowego pozyskał takich zawodników jak Kima Min-jae oraz Chwiczę Kwaracchelię. Trener Azzurrich wypowiadał się pozytywnie o nowych zawodnikach ekipy ze Stadio Diego Armando Maradona.

  • SSC Napoli powoli zbliża się do finiszu przygotowań do nowego sezonu
  • Azzurri mają za sobą zremisowany bój z Mallorką (1:1)
  • Trener Luciano Spalletti pozwolił sobie na kilka słów komentarza na temat dwóch nowych zawodników

Napoli zostanie zweryfikowane w Serie A

SSC Napoli jest zaledwie dwa tygodnie przed startem nowego sezonu ligowego. Azzurri w pierwszej kolejce nowej kampanii zmierzą się z Hellas Werona. Zanim jednak do tego dojdzie, to neapolitańczyków czekają mecze sparingowe z Gironą oraz Espanyolem.

Tymczasem w rozmowie z TuttoMercatoWeb na temat starcia z Mallorką, ale też o przygotowaniach do nowej kampanii ligowej wypowiedział się trener Luciano Spalletti. – Było trochę dobrze, ale nie idealnie. Mieliśmy trochę trudności z operowaniem piłką, poruszaliśmy się wolno i bez zrywu – mówił opiekun Napoli.

– Grając dwoma różnymi systemami, jeśli nie jest się agresywnym, to przegrywa się rywalizację w środku pola. Bez takiego podejścia nie ma szans na odzyskanie piłki. W drugiej połowie musieliśmy radzić sobie lepiej – przekonywał Spalletti.

Trener Napoli bardzo pozytywnie wypowiadał się o pozyskanym Kimie, który został sprowadzony, aby wypełnić pustkę po odejściu Kalidou Koulibaly’ego.

– Zaprezentował się bardzo dobrze. Jest dobrze przygotowany fizycznie i mocno trzyma się na nogach. To silny fizycznie facet, który jest też dobrze wyszkolony technicznie – zaznaczył Spalletti.

Szkoleniowiec Azzurrich wyraził też kilka słów na temat gruzińskiego talentu w swoim zespole. – Spisał się dobrze, ale tak jak pozostali. Ma umiejętności do gry jeden na jeden, chociaż w niektórych sytuacjach z Mallorką nie dopisało mu szczęścia – przekonywał włoski trener.

Czytaj więcej: Kwestią czasu zmiana klubu Milenkovicia? Inter i Juventus w blokach

Komentarze

Na temat “Spalletti podzielił się przemyśleniami na temat nowych zawodników