Spalletti podjął decyzję. Napoli szuka następcy

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

Luciano Spalletti podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości i poinformował władze Napoli o swoich zamiarach. Niebawem mistrzowie Włoch przekażą, że szkoleniowiec opuści ławkę trenerską – donosi Sky Sports Italia.

  • Luciano Spalletti nie będzie w przyszłym sezonie prowadził drużyny z Neapolu
  • Włoski szkoleniowiec poinformował władze Napoli o swoich zamiarach
  • W klubie trwają prace nad znalezieniem jego następcy

Spalletti odejdzie w glorii chwały

W sezonie 2022/2023 Napoli zdobyło długo wyczekiwane mistrzostwo Włoch. Główny bohater tego sukcesu, Luciano Spalletti, w kolejnej kampanii nie będzie już zasiadał na ławce trenerskiej. Szkoleniowiec miał podjąć decyzję i przekazać ją klubowym władzom.

Po niedzielnym zwycięstwie nad Interem Mediolan Spalletti zdradził mediom, że jego decyzja jest już nieodwracalna. Niebawem Napoli opublikuje oficjalny komunikat, w którym poinformuje o rozstaniu z 64-latkiem.

– Sprawa jest przesądzona. Zdania nie zmienia się z dnia na dzień. Myślę o tym od dłuższego czasu. Kiedy pracuje się od rana do wieczora, to niektóre sprawy dojrzewają w głowie. Jeśli nie jesteś przekonany, że możesz dać z siebie wszystko, na co ludzie zasługują, to warto przemyśleć przyszłość. Pomyśl, dojdź do wniosku, trzymaj się go. To nie jest coś, co spada z nieba – mówił.

Zamiary Spallettiego były w Neapolu znane już od pewnego czasu. Dwa tygodnie temu powiadomił on Aurelio De Laurentiisa, że poważnie rozważa odejście i odpoczynek od piłki.

Władze świeżo upieczonego mistrza Włoch rozglądają się więc za potencjalnym następcą. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymieniany jest Rafael Benitez, choć opcji jest dużo więcej.

Zobacz również: Napoli negocjuje transfer rosłego snajpera

Komentarze