Spalletti: zespół zareagował perfekcyjnie

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli pewnie pokonało we wtorek wieczorem Ajax na wyjeździe. W spotkaniu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa z Serie A rozbiła team z Eredivisie (6:1). Po meczu na kilka słów komentarza pozwolił sobie szkoleniowiec Azzurrich.

  • SSC Napoli nie zwalnia tempa w europejskich pucharach
  • Azzurri we wtorek zanotowaliu kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów
  • Luciano Spalletti nie szczędził pochwał w kierunku swoich podopiecznych

Spalletti po miażdzącej wygranej Napoli z Ajaxem

SSC Napoli może pochwalić się trzema kolejnymi zwycięstwami w tej edycji Ligi Mistrzów. Taki stan rzeczy sprawia, że Azzurri są na czele tabeli w grupie A, wyprzedzając Liverpool o trzy oczka.

– Zwycięstwo daje świadomość tego, co jesteśmy w stanie osiągnąć. Gratuluję chłopakom świetnego wyniku. Kiedy tracisz gola pierwszy na takim stadionie, w tak gorącej atmosferze, kiedy wokół ciebie jest taki huk, nie zawsze łatwo jest się zebrać, ale zespół zareagował perfekcyjnie. Działaliśmy na boisku poprawnie pod każdym względem – mówił Luciano Spalletti cytowany przez oficjalną stronę Napoli.

– Zawodnicy mieli dobre nastawienie psychiczne. Nawet gdy prowadziliśmy kilkoma golami, to piłkarze nie zatrzymali się, utrzymując koncentrację. To zwycięstwo daje nam oczywiście bardzo duże szanse na awans do 1/8 finału. I mówię to nie tylko ze względu na wyniki, ale także ze względu na naszą grę, ekspresję na boisku. Nasza genialna piłka w tak świetnej atmosferze to wielka przyjemność – przekonywał Włoch.

Kolejny mecz w elitarnych rozgrywek neapolitańczycy rozegrają w przyszłym tygodniu. Napoli tym razem zmierzy się w roli gospodarza z Ajaxem. Spotkanie odbędzie się w środę o 21:00.

Czytaj więcej: Napoli show w Amsterdamie, gol Zielińskiego

Komentarze