Spalletti o walce o Scudetto. “Musimy pozostać pokorni”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli w tym sezonie jest praktycznie nie do zatrzymania. Azzurri jak na razie w lidze przegrali tylko raz. Po sobotnim zwycięstwie nad Salernitaną (2:0) występ swojej drużyny przeanalizował Luciano Spalletti.

  • SSC Napoli w tej kampanii nie zwalnia tempa
  • Azzurri w sobotni wieczór zaliczyli trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo
  • Na temat występu swoich podopiecznych głos zabrał trener neapolitańskiej ekipy

Spalletti po wygranej nad Salernitaną

SSC Napoli po rozegraniu dziewiętnastu ligowych kolejek ma na swoim koncie 50 punktów. Jednocześnie to efekt szesnastu zwycięstw i dwóch remisów. Po wygranej na Stadio Arechi kilka słów na temat postawy swojego zespołu wyraził trener Azzurrich.

Na takie mecze mogą mieć wpływ różne aspekty psychologiczne, ale przede wszystkim trzeba dobrze grać w piłkę. Tempo jest ważne, liczy się wszystko. W pierwszej połowie zwykle stłoczyliśmy się w środku pola i ryzykowaliśmy złapanie w kontrataku, ale udało nam się strzelić dwa gole i obrócić mecz na naszą korzyść – powiedział Luciano Spalletti cytowany przez Pazzi Di Fanta.

Wiemy, że mamy bezprecedensową szansę i musimy odpowiednio działać. Podstawą dla nas powinno być wykorzystywanie szans, które mamy, aby kontynuować grę w naszą piłkę nożną, pozostając pokornym i profesjonalnym – uzupełnił Włoch.

Napoli już w następnej kolejce będzie miało wysoko zawieszoną poprzeczkę. Na drodze neapolitańczyków stanie AS Roma. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia o godzinie 20:45.

Czytaj więcej: Napoli bez wpadki, Piątek nie wykorzystał błędu Azzurrich [WIDEO]

Komentarze