Spalletti nie chce rewolucji kadrowej w Napoli

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

Luciano Spalletti został ogłoszony nowym trenerem SSC Napoli. Tymczasem włoskie media przekonują na swoich łamach, że w ekipie ze Stadio Diego Armando Maradony nowy szkoleniowiec Azzurrich nie planuje rewolucji.

  • SSC Napoli po zmianie trenera raczej nie przejdzie rewolucji kadrowej
  • Włoska prasa przekonuje, że Luciano Spalletti bardzo ceni kadrę Azzurrich
  • Kluczowe będzie jednak wypełnienie luk, gdy odejdą z klubu być może kluczowe postacie

Napoli z taktyką idealną pod upodobania Spallettiego

Luciano Spalletti podpisał z klubem z południa Włoch kontrakt na dwa lata. Chociaż Il Corriere del Mezzogiorno donosi, że Napoli ma możliwość przedłużenia umowy z trenerem do 2025 roku.

Spalletti może być na zarobki w wysokości 2,7 miliona euro rocznie, która w 2022 roku wzrośnie do 2,8 miliona euro. Tymczasem w przypadku wywalczenia kwalifikacji do Ligi Mistrzów lub wygrania mistrzostwa Serie A pensja szkoleniowca wzrosłaby do 3,5 miliona euro.

Prezydent Azzurrich Aurelio De Laurentiis planuje już letnie okienko transferowe. La Gazzetta dello Sport donosi jednak, że Spalletti nie potrzebuje zbyt wielu wzmocnień, aby wywalczyć miejsce premiowane grą w elitarnych rozgrywkach, co wydaje się głównym celem Napoli na kolejną kampanię.

Możliwe natomiast jest to, że Kalidou Koulibaly oraz Fabian Ruiz odejdą z ekipy z Neapolu. Senegalczyk jest wyceniany na minimum 60 milionów euro. Przy takim obrocie wydarzeń Napoli musiałoby znaleźć następców.

Czytaj więcej: Luciano Spalletti nowym trenerem Napoli

Komentarze