Spalletti grzmi. “Tylko ktoś niekompetentny może uznać to za dobre losowanie dla Napoli”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti PressFocus

SSC Napoli wylosowało w ćwierćfinale Ligi Mistrzów AC Milan. Choć Partenopei świetnie radzą sobie w tym sezonie ligi włoskiej, Luciano Spalletti uważa, że to złe losowanie dla jego drużyny.

  • SSC Napoli wylosowało AC Milan w ćwierćfinale Ligi Mistrzów
  • Powszechnie uważa się, że neapolitańczycy mieli szczęście podczas losowania
  • Innego zdania jest Luciano Spalletti. Mówi, że wolał uniknąć rywali z Włoch

“Wolałbym uniknąć rywali z Serie A”

SSC Napoli niedawno po raz pierwszy w swej historii awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na tym etapie wylosowano im w piątek AC Milan. Generalnie rzecz biorąc, Partenopei trafili do łatwiejszej połowy drabinki. W półfinale mogą zmierzyć się z Interem Mediolan lub Benfiką, zaś po drugiej stronie kwalifikacji powalczą ze sobą Chelsea, Real Madryt, Manchester City i Bayern Monachium. Luciano Spalletti nie uważa jednak, że jego zespół miał szczęście w losowaniu.

Wolałbym nie mierzyć się z rywalem z Włoch. Słyszałem już plotki. Tylko ktoś niekompetentny w kwestii futbolu może mówić o dobrym losowaniu dla Napoli. Milan czuje się w Lidze Mistrzów, jak w domu. Wygrali te rozgrywki siedem razy. Więcej na koncie ma tylko Real Madryt – powiedział Włoch. – Nie trzeba mówić, że sam ich dyrektor, Paolo Maldini, wygrał ją pięciokrotnie. W ostatnich dniach czytałem, że drużyny jak Paris Saint-Germain czy Manchester City mają problemy z pójściem na całość, bo nie mają europejskiego doświadczenia. Jeśli to prawda, trzeba uznać Milan za faworyta rozgrywek. Wyrzucili już za burtę Tottenham, to nie byle jaki zespół – dodał.

Pierwszy bratobójczy pojedynek włoskich ekip zostanie rozegrany 11 lub 12 kwietnia. Rewanże będą mieć miejsce tydzień później.

AC Milan
SSC Napoli
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21. marca 2023 19:29.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze