Spalletti: Musimy iść naprzód

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Stefan Constantin / SportPictures

Inter Mediolan zagra na wyjeździe z Cagliari Calcio w piątkowym meczu 26. kolejki włoskiej Serie A. Luciano Spalletti, trener Nerazzurrich, powiedział, że jego zespół wygląda bardzo dobrze pod względem fizycznym przed końcową fazą sezonu.

Czytaj dalej…

– Nadal jesteśmy źli po meczu we Florencji. Zagraliśmy dobre spotkanie, ale w decydujących momentach nie zachowaliśmy się jak należy, dlatego czujemy jeszcze lekkie rozczarowani. Musimy iść naprzód i być odpowiednio nastawieni na końcówkę sezonu. Jest jeszcze wiele meczów do rozegrania i mamy o co walczyć – powiedział Spalletti, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

W ostatnich tygodniach chwaleni są środkowi pomocnicy drużyny z San Siro: Brozović, Vecino i Nainggolan. Szkoleniowiec został zapytany o postępy w ich grze. – To tyczy się poprawy gry przez cały zespół – ocenił.

– Piłka więcej czasu znajduje się w części boiska, gdzie oni grają i robią to bardzo dobrze. Brozo i Vecino doskonale się uzupełniają. Jeden z nich jest lepszym w grze wyżej i atakowaniu bramki rywali, natomiast Brozo bardziej rozpoczyna budowę akcji, kiedy cofnie się trochę głębiej, choć też potrafi sfinalizować akcję – podkreślił.

– Drużyna wygląda bardzo dobrze pod względem przygotowania fizycznego. Jest jeszcze kilku graczy, których stać na więcej, a jednym z nich jest Nainggolan, który ma wielkie możliwości – stwierdził.

Inter zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad AC Milan. Cagliari plasuje się na 14. pozycji, mając sześć oczek przewagi nad strefą spadkową. Początek piątkowego spotkania w Sardynii o godzinie 20.30.

Komentarze