Spalletti może postawić na sprawdzone ustawienie

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Imago / Massimo Paolone / LaPresse

Reprezentacja Włoch zaczyna nową erę. Po odejściu Roberto Manciniego stery nad drużyną przejął Luciano Spalletti. Sky Sport Italia podaje, że nowy opiekun Azzurrich planuje pozostać przy planie na grze opartym na ustawieniu 4-3-3.

  • Reprezentacja Włoch już w sobotę rozegra pierwsze spotkanie pod wodzą nowego selekcjonera
  • Sky Sport Italia przekonuje, że Luciano Spalletti wydaje się przekonanym do ustawienia 4-3-3
  • Squadra Azzurra w najbliższym czasie zmierzy się z Macedonią Północną i z Ukrainą

Reprezentacja Włoch z nowymi porządkami

Reprezentacja Włoch we wrześniu ma zaplanowane dwa spotkania. Najpierw zmierzy się w Skopje z Macedonią Północą. Później natomiast na drodze Squadra Azzurra stanie Ukraina.

Sky Sport Italia przekonuje natomiast, że są już pewne nowe zasady, panujące w zespole. Luciano Spalletti praktykuje zerową tolerancję dla zawodników, którzy unikają treningów z powodu drobnych urazów. W porównaniu do wcześniejszych zgrupowań reprezentacji Włoch, na pierwszych zajęciach z udziałem nowego selekcjonera obecni byli wszyscy powołani gracze.

Z fragmentów zajęć, do których mieli dostęp przedstawiciele mediów, można wysunąć wniosek, że Spalletti chce stawiać na grę w ustawieniu 4-3-3. W roli skrzydłowych sprawdzani byli Matteo Politano oraz Mattia Zaccagni. Z kolei w ataku zmienia się Ciro Immobile i Giacomo Raspadori. Pierwsze doniesienia wskazują też, że bocznymi obrońcami mogą być Giovanni Di Lorenzo i Federico Dimarco, a w środku pola mają pojawić się Nicol Barella i Sandro Tonali.

Reprezentacja Włoch w piątek wylatuje do Macedonii Północnej, a następnie po sobotnim meczu wróci do Włoch i pozostanie na zgrupowaniu w ośrodku Milanello w Mediolanie do wtorkowego spotkania z Ukrainą, które odbędzie się na San Siro.

Czytaj więcej: Potwierdziły się medialne doniesienia. Luciano Spalletti selekcjonerem reprezentacji Włoch

Komentarze