“Mistrzostwo nie jest moją obsesją”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti PressFocus

SSC Napoli ma wielką przewagę nad resztą stawki w Serie A. Luciano Spalletti przekonuje jednak, że mistrzostwo Włoch nie jest jedną obsesją, pomimo że to jedyny puchar, jakiego nie wygrał w swojej ojczyźnie.

  • Luciano Spalletti pomimo bogatej kariery nigdy nie wygrał mistrzostwa Serie A
  • Teraz jego Napoli pewnie zmierza po tytuł
  • Szkoleniowiec podkreśla jednak, że scudetto nie jest jego obsesją

“Moją obsesją jest zobaczenie ekstazy w Neapolu”

Luciano Spalletti pracuje jako szkoleniowiec od niemal trzech dekad. Prowadząc AS Romę dwukrotnie sięgnął po Puchar Włoch, a w sezonie 2007/2008 dołożył do niego też krajowy superpuchar. 63-latek nigdy nie wygrał scudetto. Teraz jego SSC Napoli wypracowało sobie dużą, ośmiopunktową, przewagę nad resztą stawki i pewnie zmierza po mistrzostwo. Jej pierwszym wielkim testem po mundialu będzie wyjazdowe starcie z Interem Mediolan.

Podczas przerwy robiliśmy to, co musieliśmy. Dopracowywaliśmy konieczne kwestie i dokonywaliśmy ocen graczy, którzy wracali z mundialu czy wakacji. Otrzymaliśmy dobre wiadomości. Nie zaczynamy jednak od nowa, tylko od miejsca, w którym skończyliśmy. Zaczęliśmy tę piękną podróż półtora roku temu i nie ma czasu na przerwę. Odpoczniemy dopiero, gdy będziemy wiedzieć, jak wyglądać będzie koniec – powiedział szkoleniowiec Partenopei. Następnie ocenił zawodników wracających po kontuzjach. – Stanislav Lobotka i Chwicza Kwaracchelia pracowali odpowiednio. Dobrze zagrali w ostatnim sparingu. Kvara jest nieprzewidywalny, u niego normalne rzeczy zmieniają się w wyjątkowe. Stanowi dla nas wartość dodaną – stwierdził Włoch. Nie zabrakło, rzecz jasna, pytań o scudetto. – To wasza obsesja, a nie moja. Moją obsesją jest zobaczyć eksplozję radości w mieście. Jesteśmy świadomi tego, na co nas stać na boisku. Zmierzymy się ze świetną ekipą. Inter to topowa drużyna. W ostatnich trzech latach dokonali inwestycji godnych europejskiej czołówki – powiedział Spalletti.

Pierwszy mecz Napoli w tym roku rozpocznie się w środę o godzinie 20:45.

Zobacz też: Mistrzowie Włoch pewni swego. Gwiazda coraz bliżej nowej umowy.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze