Spalletti: mecz z Empoli pokazem siły

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti PressFocus

SSC Napoli w sobotę pokonało Empoli (2:0) i wykonało kolejny krok w stronę mistrzostwa. Luciano Spalletti uważa, że to starcie było pokazem siły, tym bardziej, że przez ostatnie pół godziny lider Serie A musiał radzić sobie bez Mario Ruiego.

  • SSC Napoli pokonało Empoli w 24. kolejce Serie A
  • Luciano Spalletti chwalił zwłaszcza Stanislava Lobotkę i Victora Osimhena
  • Włoski trener uważa, że ten triumf był pokazem siły Partenopei

“Osimhen to lider”

SSC Napoli pokonało w sobotę Empoli (2:0), wywierając presję na grupie pościgowej. Drugi Inter traci do lidera aż 18 punktów, choć Nerazzurri dopiero w niedzielę zmierzą się z Bologną. Luciano Spalletti docenił niedawne zwycięstwo, tym bardziej, że w 67. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mario Rui.

Ten incydent nie był oznaką dojrzałości, w przeciwieństwie do tego, co pokazała reszta składu. Widzieliśmy też, że pozostali piłkarze są bardzo zjednoczeni i świetnie zareagowali na utratę kolegi – powiedział włoski trener.

Szkoleniowiec podkreślił też wpływ na grę zespołu Stanislava Lobotki.

Lobotka jest chwalony za swoją jakość, gdy drużyna posiada piłkę, ale gdy rywal próbuje kontrować, nie potrafi go minąć. Ściga każdego przeciwnika, nawet tych wyższych i silniejszych. Bardzo trudno wytrącić go ze środka ciężkości – pochwalił pomocnika Spalletti. Nie obyło się też bez podkreślenia roli strzelca drugiej bramki, Victora Osimhena. – Pod koniec pierwszej połowy i w przerwie był na mnie trochę zły, bo go skarciłem. Pierwsze, co mi powiedział, to: pamiętaj, co się stało w zeszłym sezonie. Osimhen to lider, ma odpowiednią mentalność, żądzę pracy w drużynie i walki o wynik. To może też działać na jego niekorzyść, bo dziś znowu zmarnował kilka okazji, bo był zmęczony harówką na boisku – dodał Włoch.

63-latek wie, że jest coraz bliżej ogromnego sukcesu, jakim byłoby wywalczenie mistrzostwa. – Każdy gra przeciw nam mecz życia. Musimy zachować motywację i wysokie skupienie. To znaczy, że drużyna ma odpowiedniego ducha. To spotkanie było wielkim pokazem siły – powiedział szkoleniowiec.

Następnym wyzwaniem dla Partenopei będzie domowy pojedynek z Lazio w przyszły piątek.

Zobacz też: Atletico zaoferowało Juventusowi wymianę zawodników.

SSC Napoli
Lazio Rzym
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 3. marca 2023 19:07.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Spalletti: mecz z Empoli pokazem siły