Spalletti zadowolony z losowania Ligi Mistrzów

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti PressFocus

SSC Napoli trafiło w 1/8 finału Ligi Mistrzów na Eintracht Frankfurt. Luciano Spalletti wypowiadał się z szacunkiem o Orłach, ale nie ukrywał, że cieszy się z uniknięcia konfrontacji z Paris Saint-Germain.

  • SSC Napoli wygrało swoją grupę i mogło liczyć na rozstawienie podczas losowania par 1/8 finału
  • Lider Serie A trafił na Eintracht Frankfurt
  • Luciano Spalletti nie ukrywał, że chciał uniknąć Paris Saint-Germain

“Każde losowanie jest ciężkie na tym poziomie”

SSC Napoli przeszło przez fazę grupową Ligi Mistrzów, jak burza. Partenopei przegrali dopiero w ostatniej kolejce, ale i tak zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca. To dało im rozstawienie podczas losowania par 1/8 finału. Największym możliwym rywalem Włochów mógł być Paris Saint-Germain, ale los przydzielił Napoli rywala w postaci Eintrachtu Frankfurt.

Każde losowanie jest ciężkie na tym poziomie. Cieszymy się jednak, że uniknęliśmy Paris Saint-Germain. Eintracht Frankfurt to obrońca tytułu Ligi Europy, czyli drugich najważniejszych rozgrywek na naszym kontynencie. To z pewnością nie będzie łatwe zadanie – skomentował Luciano Spalletti.

Niemieckie Orły zajmują obecnie piątą lokatę w Bundeslidze. Jak dotąd Napoli dwukrotnie mierzyło się z Eintrachtem w 1994 roku w ramach Pucharu UEFA. Teraz liderzy Serie A z pewnością zrobią wszystko, by poprawić swój bilans meczów bezpośrednich. Pierwszy mecz odbędzie się we Frankfurcie 21 lutego. Rewanż na Stadio Diego Armando Maradona będzie miał miejsce 15 marca.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze