Dobra forma Zielińskiego. Polak chwalony przez trenera

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. PressFocus

Napoli bardzo dobrze rozpoczęło ligowy sezon, bowiem po dwóch spotkaniach z kompletem punktów zasiada na fotelu lidera tabeli. Nowe ustawienie przysłużyło się Piotrowi Zielińskiemu, który w obu meczach był jednym z najlepszych graczy na boisku. Polaka pochwalił trener Luciano Spalletti.

  • Napoli wygrało oba ligowej mecze – najpierw z Hellasem Verona, a później z AC Monzą
  • Jednym z najlepszych graczy na boisku był Piotr Zieliński, który po dwóch meczach ma na swoim koncie bramkę i dwie asysty
  • Luciano Spalletti chwali Polaka i mówi, co jego zdaniem wpłynęło na poprawę dyspozycji

Zielińskiemu służy gra w środku pola

Boiskowa pozycja Piotra Zielińskiego od dawna jest tematem wielu dyskusji. Pojawiają się one na ogół przy okazji meczów reprezentacji, gdzie 28-latek radzi sobie gorzej, niż w piłce klubowej. Minione rozgrywki w Napoli również nie były dla niego szczególnie udane, a przedsezonowe prognozy zakładały, że może on nawet stracić miejsce w wyjściowej jedenastce.

Tak się jednak nie stało. Polak zagrał w obu ligowych spotkaniach obecnej kampanii i szybko odpłacił się za zaufanie. Ekipa z Neapolu może poszczycić się kompletem punktów i pozycją lidera tabeli, a sam Zieliński w dużym stopniu się do tego przyczynił. Ma on już na swoim koncie bramkę i dwie asysty.

Co wpływa na poprawę dyspozycji Zielińskiego? Zdaniem trenera Luciano Spallettiego jest to nowa pozycja na boisku. W poprzednim sezonie najczęściej występował na “dziesiątce”, natomiast teraz Napoli nieco zmieniło swój system gry. Polak jest jednym z trzech środkowych pomocników, przez co ma więcej miejsca i może zdecydowanie częściej holować piłkę.

Zieliński zagrał dwa świetne mecze, granie dziesięć metrów niżej daje mu wiele korzyści. To koń wyścigowy, potrzebuje więcej miejsca.

Granie plecami do bramki nie pozwalało mu wyrażać swoich zalet. Z taką przestrzenią może mijać rywali – mówi opiekun lidera Serie A.

Zobacz również: Pomocnik Juventusu może wrócić do gry szybciej niż prognozowano

Komentarze