Spalletti wziął odpowiedzialność za klęskę Napoli

Luciano Spaletti
Luciano Spaletti Pressfocus

Z wyścigu o mistrzostwo Włoch wypisało się Napoli, które skompromitowało się z Napoli. Po meczu winę na siebie wziął trener Luciano Spalletti.

  • Luciano Spalletti zabrał głos po przegranej Napoli z Empoli
  • Według Włocha to on ponosi odpowiedzialność za sensacyjną klęską
  • Trener neapolitańczyków nie chce rozmawiać teraz przeszłości swojej i drużyny

Smutek w Neapolu

Na prawie 10 minut przed końcem podstawowego czasu gry w meczu Empoli kontra Napoli, zawodnicy Luciano Spallettiego wygrywali różnicą dwóch bramek. Finalnie beniaminek zwyciężył 3:2, a neapolitańczycy przestali marzyć o mistrzowie Włoch. Do liderującego Milanu tracą aż siedem punktów na cztery mecze przed końcem sezonu.

Luciano Spalletti nie chce obarczać winą piłkarzy, chociaż błędów indywidualnych było sporo. Włoch zamiast tego wziął odpowiedzialność na swoje barki. – Oczywiście, wyobrażanie sobie takiego zakończenia meczu było trudne, ale kiedy nie masz odpowiedniej intensywności i koncentracji… Popełniliśmy zbyt wiele błędów, przegraliśmy zbyt łatwo. Nieuchronnie trener ponosi dużą odpowiedzialność za postawę i konsekwencję. Odpowiedzialność spoczywa na trenerze – wyjaśnił opiekun Napoli.

Wiele z tego jest moją  winą. Pracujemy razem prawie rok, powinna być mentalność i reakcja wynikająca z mojej pracy z tymi graczami. Mieliśmy cechy, by rzucić wyzwanie w walce o Scudetto, ale jeśli poziom jest taki, nie mogę uniknąć kwestionowania – dodał włoski trener, który nie chce zastanawiać się teraz nad przyszłością swoją i drużyny.

Nie martw się tym teraz, porozmawiajmy o meczu. Musimy zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, a klub dokona oceny pod koniec sezonu. Z wielkim spokojem wznawiamy pracę od wtorku i wtedy zobaczymy – rzekł Luciano Spalletti.

Czytaj także: Słaba Fiorentina, blamaż Napoli, szczęśliwy Milan

Komentarze

Comments 4 comments