Spaletti opowiedział o wzmocnieniach Napoli. “Kwaracchelia powinien zastąpić Insigne”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli ma zamiar w trakcie sezonu 2022/2023 powalczyć o coś więcej niż tylko miejsce w europejskich pucharach. W związku z tym klub z Neapolu pracuje nad wzmocnieniami. Głos na ten temat wyraził trener Luciano Spalletti.

  • SSC Napoli jak na razie pozyskało przede wszystkim Chwicza Kwaracchelia i Matiasa Oliveirę
  • Na temat ostatnich wzmocnień Azzurrich wypowiedział się opiekun zespołu
  • Klub z Neapolu jednocześnie wciąż prowadzi działania w sprawie kolejnych transferów

Napoli chce się zbroić

SSC Napoli zakończyło ostatnią kampanię na trzeciej pozycji. Tym samym Azzurri wywalczyli miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Taki stan rzeczy sprawia, że drużyna potrzebuje wzmocnień. Wypowiedział się na ten temat trener ekipy z Neapolu.

– Pomyśleliśmy, że to Chwicza Kwaracchelia powinien zastąpić Lorenzo Insigne. Klub zakończył też prace w sprawie lewej obrony, pozyskując Oliveirę. Niemniej działania nad transferami jeszcze się nie skończyły. Wciąż szukamy odpowiednich opcji, które sprawią, że nasz zespół będzie niezwyciężony – mówił Luciano Spalletti cytowany przez stronę internetową dziennikarza Alfredo Pedulli.

Odnotujmy, że Chwicza Kwaracchelia rozpoczął sezon 2021/2022 jako zawodnik Rubinu Kazań. Tymczasem pod koniec marca rosyjski klub ogłosił, że zawiesza umowę z piłkarzem. Zawodnik jednak podjął w kolejnych miesiącach decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Rubinem, podpisując umowę z Dinamo Batumi. 21-latek z Napoli podpisał natomiast kontrakt do 2027 roku.

17-krotny reprezentant Gruzji w trakcie kampanii 2021/2022 wystąpił łącznie w 33 spotkaniach, notując w nich 10 trafień. Ponadto na koncie zawodnika znalazło się siedem asyst.

Czytaj więcej: Roma pracuje nad pozyskaniem byłej gwiazdy Juve

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments

“Niemniej działania nad transferami jeszcze się nie skończyły. Wciąż szukamy odpowiednich opcji, które sprawią, że nasz zespół będzie niezwyciężony…”
hm, hm, szukajcie, szukajcie i finalizujcie, dużo pracy przed wami. Straty w kadrze spore. Zobaczymy jak wyjdzie odmładzanie, formatowanie i ulepszanie klubowej kadry Napoli.
Na razie tylko widać ogromną redukcję w kontraktach zawodników – księgowy i ADL pewnie bardzo zadowoleni.

Zgadzam się z kolegą. Odejście Kouli i Insignie może pozbawić klub duszy i samej jakości. Moim zdaniem nie mogą sobie pozwolić już na kolejne odejścia. W naszych mediach mówi się o odejściu Fabiana i Zielińskiego…jakoś nie mogę dać temu wiary, zwłaszcza w sprawie Zielu(klikalne newsy). Oglądałem wczorajszy sparing Napoli i Kwara zapowiada się na kozaka w tym sezonie. Zobaczymy. Liczę na Bednarka i Dybale. Byłoby bardzo ciekawie. Pozdrawiam wszystkich fanów Serie A.