Falstart kariery trenerskiej Daniele De Rossiego

Daniele De Rossi
Daniele De Rossi Pressfocus

Wszystko wskazuje na to, że pierwsza przygoda w karierze trenerskiej Daniele De Rossiego zakończy się bardzo szybko. Nicolo Schira przekazał, że władze Spal podjęły już decyzję o zwolnieniu Włocha. 

  • Daniele De Rossi w październiku pierwszy raz w karierze objął stanowisko pierwszego trenera drużyny
  • Spal pod jego wodzą spisuje się jednak bardzo słabo
  • Klub podjął decyzję o zastąpieniu go innym szkoleniowcem – Massimo Oddo

Bolesna przygoda Daniele De Rossiego w Spal

Daniele De Rossi w październiku 2022 roku objął stery trener Spal. Ubiegły sezon dla klubu z Ferrary nie był zbyt udany, dlatego władze podjęły odważną decyzję o powierzeniu drużyny byłemu mistrzowi świata, dla którego była to pierwsza w karierze posada szkoleniowca. Niestety, okazało się, że było to zadanie ponad możliwości Włocha.

Spal po 24. kolejkach zajmuje 18. miejsce w tabeli Serie B i traci trzy punkty do bezpiecznej strefy. Daniele De Rossi może pochwalić się średnią punktową na bardzo niskim poziomie – 0.88 punktu na mecz. Po porażce z Venezią, która była już trzecią ligową z rzędu, władze klubu podjęły decyzję o zwolnieniu szkoleniowca. Informacje na ten temat przekazał Nicolo Schira. 

Włoski dziennikarz poinformował, że drużynę po Daniele De Rossim ma objąć inny były mistrz świata – Massimo Oddo. Od 30 czerwca 2022 roku pozostawał on bez pracy po tym, jak rozstał się z Padovą. Jeszcze w poniedziałek klub powinien opublikować oficjalny komunikat w tej sprawie.

Komentarze