SPAL gromi Chievo, grali Cionek i Stępiński

Thiago Cionek
Thiago Cionek fot. Grzegorz Wajda

Choć już przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu przeciwko Chievo, SPAL było już niemalże pewne utrzymania, to dzięki wygranej nad ekipą z Werony, zespół Thiago Cionka już oficjalnie zapewnił sobie miejsce w kolejnym sezonie Serie A – podopieczni trenera Sempliciego bez większych problemów pokonali zdegradowane Chievo 4:0. 90 minut w barwach gości rozegrał Thiago Cionek, w 73. minucie na murawie wśród gospodarzy zameldował się Mariusz Stępiński, a cały mecz z ławki rezerwowych obserwował Paweł Jaroszyński.

Trener Di Carlo zdecydował się na cztery zmiary po remisie z Parmą – zamiast Baniego, Lerisa, Barby i Stępińskiego, mogliśmy oglądać Andreollego, Frey’a, Ndreckę oraz Grubaca. Jednego zawodnika po remisie z Genoą wymienił za to trener Semplici – do jedenastki po pauzie za kartki wrócił Thiago Cionek, a ze składu wypadł Vicari.

Ośmiu minut potrzebowali piłkarze z Ferrary, by objąć prowadzenie – po dośrodkowaniu Murgii z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał Felipe. Dziesięć minut przed przerwą, goście mieli jeszcze okazję po kolejnym stałym fragmencie gry, ale tym razem w światło bramki nie zdołał trafić Petagna. W 45. minucie, w ostatniej chwili zablokowany został za to Lazzari.

Dwie minuty po zmianie stron, podopieczni trenera Sempliciego dopięli swego i podwoili prowadzenie – Kurtić wprowadził w szesnastkę Floccariego, który nie miał problemów z pokonaniem Sempera. Goście nie mieli jednak zamiaru się zatrzymywać i dziesięć minut później było już 0:3 – po dośrodkowaniu Murgii z rzutu wolnego, piłkę z niewielkiej odległości posłał do siatki Felipe.

Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Semper musiał po raz czwarty wyciągać futbolówkę z siatki – Schiattarella wyłożył futbolówkę na 11 metr do Kurticia, a Słoweniec ustalił, jak się później okazało, wynik spotkania na 0:4.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie SPAL awansowało na dziesiątą pozycję w tabeli – ekipa z Ferrary ma już 13 punktów przewagi nad 18. aktualnie Empoli, dzięki czemu Cionek i spółka są już pewni utrzymania. W następnej kolejce, SPAL zmierzy się z Napoli, a Chievo podejmie Inter.

Chievo Werona – SPAL Ferrara 0:4 (0:1)