Spal, Bologna i Cagliari z kompletem punktów

Serie A
Serie A

Nie brakowało emocji w niedzielnych spotkaniach 3. kolejki Serie A, w których trzy punkty na swoje konto zapisały jedenastki Spal Ferrara, Bologny i Cagliari Calcio.

Czytaj dalej…

Zespół z Ferrary sprawił niespodziankę wygrywając 2:1 z Lazio. Do przerwy na to się nie zanosiło, bowiem goście z Rzymu prowadzili 1:0 po trafieniu Immobile z rzutu karnego. W drugiej połowie piłka dwa razy wylądowała jednak w bramce Lazio, a decydująca o losach rywalizacji bramka padła w 90. minucie po uderzeniu Kurticia.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Bologna, która stoczyła zacięty bój z Brescią Calcio. Jeszcze do przerwy gospodarze prowadzili 3:1 i wydawało się, że nie będą mieli problemów ze zdobyciem trzech punktów. Świetnie grająca jednak po przerwie Bologna odwróciła losy rywalizacji. Do bramki Brescii trafiali kolejno Palacio, Poli i Orsolini. Mecz zakończył się wygraną 4:3 gości.

Cztery gole swoim rywalom zaaplikowało również Cagliari Calcio, które po dwóch porażkach na początku sezonu, teraz wysoko 4:1 pokonało na wyjeździe Parmę.

Spal Ferrara – Lazio 2:1 (0:1)
0:1 Immobile (k.) 17′
1:1 Petagna 63′
2:1 Kurtić 90′

Brescia Calcio – Bologna FC 3:4 (3:1)
1:0 Donnarumma 10′
2:0 Donnarumma 19′
2:1 Bani 36′
3:1 Cistana 42′
3:2 Palacio 56′
3:3 Poli 60′
3:4 Orsolini 80′

FC Parma – Cagliari Calcio 1:4 (0:2)
0:1 Ceppitelli 23′
0:2 Ceppitelli 39′
1:2 Barilla 58′
1:3 Simeone 77′
1:4 Joao Pedro 90′

Komentarze